Біатлон: Кубок IBU
Олександра Меркушина виграла "золото" юніорського ЧС-2024 з біатлону у масстарті-60. Це перша медаль України на турнірі

Олександра Меркушина
Олександра Меркушина. Фото: Grega Valancic/VOIGT/GettyImages

Як минула гонка.

Збірна України завоювала першу золоту медаль на юніорському чемпіонаті світу з біатлону. Нагороду у масстарті-60 серед дівчат виборола Олександра Меркушина.

Шостий день юніорського ЧС-2024 з біатлону стартував з масстарту-60 серед юнаків. У гонці Україну представили Микола Грущак та Олександр Біланенко-молодший, які посіли 58-ме та 60-те місця відповідно.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор юніорського чемпіонату світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки на сайті та телеканалі Суспільне Спорт.

Натомість у гонці серед дівчат взяли участь три українки. У підсумку Олександрі Меркушиній, яка стартувала 16-ю, вдалось завоювати першу медаль України на турнірі.

Як виступила Меркушина

• На перших двох вогневих рубежах Меркушина заробила по одному колу штрафу. Другу "лежку" українка покинула на 16-му місці.
  • Вибивши "нуль" на третій стрільбі, Меркушина піднялась на п'яте місце. А на заключний вогневий рубіж прийшла четвертою.
  • На останній стрільбі стоячи Меркушина знову відпрацювала без промахів та піднялась на другу сходинку, поступаючись лише чотирма секундами француженці Лолі Бужо.
  • На заключному колі гонки Меркушина випередила Бужо і у підсумку завоювала золоту медаль.
  • Дві інші українки, Ксенія Приходько та Валерія Хвостенко, фінішували на 13-му та 41-му місцях відповідно. При цьому Приходько не заробила жодного кола штрафу.

Що означає результат Меркушиної

• Перша перемога Меркушиної у кар'єрі у межах юніорського чемпіонату світу з біатлону.
  • Третя медаль українки на цьому рівні загалом: у 2023 році вона виграла бронзові нагороди в індивідуальній гонці та змішаній естафеті.
  • Дебютна медаль України на юніорському ЧС-2024, який проходить в естонському Отепя.

Світова першість в Естонії продовжиться у четвер, 29 лютого, двома масстартами-60 юніорського рівня. Початок першої, чоловічої гонки — о 13:20.