Біатлон: Кубок IBU
Біатлон: Кубок IBU
Україна виборола другу медаль юніорського ЧС з біатлону: "срібло" чоловічої естафети

Україна виборола другу медаль юніорського ЧС з біатлону: "срібло" чоловічої естафети

Збірна України на подіумі чоловічої естафети юніорського ЧС-2024 з біатлону.
Україна на подіумі юніорського ЧС-2024. Фото: Osula/IBU

Чемпіонами світу з трьома колами штрафу стали норвежці.

Збірна України виборола другу медаль на ЧС-2024 з біатлону серед юнаків та юніорів. Четвірка "синьо-жовтих" завершила юніорську естафету серед чоловіків зі срібною нагородою.

Єдиною медалю України залишалося "золото" Олександри Меркушиної серед дівчат у масстарті-60. В останній день чемпіонату збірна мала дві останні нагоди зачепитися й за нагороди серед юніорів у класичних естафетах.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор юніорського чемпіонату світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки на сайті та телеканалі Суспільне Спорт.

Першу гонку змагального дня суботи, 2 березня, за Україну пробігли Степан Кінаш, Богдан Борковський, Сергій Супрун та фінішер естафети Віталій Мандзин.

Як пройшла естафета?

 • Степан Кінаш завершив свій етап перегонів на межі топ-5. З одним додатковим патроном українець передав естафету з відставанням у 9.8 секунди від лідерів.
 • Богдан Борковський використав на другому етапі одразу п'ять додаткових патронів. Стрільбу українець компенсував ходом: увійшов до п'ятірки найшвидших біатлоністів та зберіг для збірної п'яте місце.
 • Сергій Супрун, попри один промах на "лежці", заїхав до топ-3 після свого другого вогневого рубежа. Українець продемонстрував другу швидкострільність на етапі (0.8 секунди від лідера) і виводив Віталія Мандзина третім.
 • Мандзин зберіг позицію з двома додатковими патронами на "лежці". А на заключній стрільбі випередив француза Жака Жеффері, виходивши на останнє коло вже другим!
 • На своєму етапі Мандзин був найшвидшим біатлоністом: випередив норвежця Ісака Фрея на 5.8 секунди за роботою на дистанції. На лежці Фрей був близький до кола штрафу, але закрив мішені з трьох додаткових патронів.
 • Фінішну лінію Віталій перетнув другим, з відставанням у 56.5 секунди від нових чемпіонів світу з Норвегії, які перемогли в естафеті попри одразу три кола штрафу. Трійку призерів замкнули французи.

ЧС-2024. Чоловіча естафета — юніори

 1. Норвегія (3+12) 1:25:03.1
 2. Україна (0+11) +56.5
 3. Франція (1+10) +1:06.0
 4. Німеччина (1+13) +1:49.4
 5. Чехія (3+12) +2:08.4
 6. Польща (2+9) +2:42.1

Чемпіонат світу в естонському Отепяе закриватиме естафета серед юніорок за участю Ірини Шевченко, Вікторії Хвостенко, Валерії Шейгас та Олени Городної. Старт змагань — о 12:40.

На початок