Канада вимагатиме "бронзу" командних змагань з фігурного катання на Олімпіаді-2022 після відсторонення росіянки Валієвої

Канада вимагатиме "бронзу" командних змагань з фігурного катання на Олімпіаді-2022 після відсторонення росіянки Валієвої

Каміла Валієва.
Каміла Валієва. Фото: AP Photos

Федерація фігурного катання країни планує апеляцію на рішення ISU.

Канада вимагатиме визнати країну бронзовим призером командних змагань з фігурного катання на Олімпіаді-2022 після дискваліфікації росіянки Каміли Валієвої. Про це повідомила пресслужба Федерації фігурного катання Канади (Skate Canada).

На зимових Іграх-2022 у Пекіні збірна Канади посіла четверте місце у командних змаганнях з фігурного катання. На турнірі канадські фігуристи поступились ОКРОлімпійський комітет Росії., США та Японії відповідно.

У понеділок, 29 січня, CAS дискваліфікував російську фігуристку Камілу Валієву на чотири роки через допінг-справу. Окрім цього, Міжнародний союз ковзанярського спорту (ISU) відібрав у Росії "золото" командних змагань з фігурного катання у Пекіні-2022.

Оскільки ISU анулював результати лише Каміли Валієвої, а не всієї команди, а також не перерахував очки в жіночому сегментіВалієва заробила для ОКР по 10 очок за коротку й довільні програми, проте після їхнього анулювання позиції решти фігуристок не змінилися. Тобто наступні найкращі спортсменки все одно отримали по 9 балів. змагань, ОКР вистачило очок для "бронзи". Канада поступилася російським фігуристам на один бал. Однак Skate Canada планує подавати апеляцію на рішення ISU.

"Федерації фігурного катання Канади розчарована позицією ISU щодо медалістів командних змагань з фігурного катання на Олімпіаді-2022 у Пекіні. CAS постановив, що чотирирічна заборона включає дискваліфікацію [всіх] результатів Каміли Валієвої після позитивного тесту [на допінг]. ISU у своєму рішенні не застосовує правило, в якому зазначено, що "учасники, які закінчили змагання на нижчих місцях, ніж дискваліфікований конкурент, піднімуться". Skate Canada категорично не погоджується з позицією ISU і розгляне всі варіанти оскарження цього рішення", – йдеться у заяві.

Відсторонення Каміли Валієвої: що відомо?

  • У лютому 2022 року Міжнародне тестингове агентство підтвердило, що Валієва порушила антидопінгові правила. У пробі від грудня 2021 року, яку фігуристка здавала на чемпіонаті Росії, виявили заборонений препарат триметазидин.
  • На Олімпіаді-2022 Валієву допустили до особистого олімпійського турніру через "захищений статус", який Каміла отримала через 15-річний вік. Росіянка сенсаційно залишилася поза подіумом — четверте місце.
  • У лютому 2023 року Міжнародний ковзанярський союз (ISU) приєднався до WADA з вимогою відсторонити Валієву. Водночас у федерації запропонували залишити умови її усунення "на розгляд CAS".
На початок