Україна здобула чотири нагороди на ЧС-2023 з важкої атлетики: медальний залік

. Анастасія Манєвська з "бронзою" ЧС. Фото: Федерація важкої атлетики України

Лише двом українкам вдалося піднятися на п'єдестал.

В Ер-Ріяді закінчився чемпіонат світу з важкої атлетики, що проходив з 4 по 17 вересня. Збірна України здобула на турнірі чотири нагороди.

В Саудівській Аравії розіграли медалі у 20 вагових категоріях: по десять у чоловіків та жінок. Україну у п'яти категоріях представили сім спортсменів: Каміла Конотоп, Світлана Самуляк (обидві - 59 кг), Марія Гангур, Ганна Давидова (обидві - 64 кг), Анастасія Манєвська (87 кг), Максим Домбровський (89 кг) та Олег Ганзенко (понад 109 кг).

Перші медалі в складі "синьо-жовтих" завоювала Каміла Конотоп. 22-річна харків'янка виборола "срібло" у ривку (106 кг), "бронзу" у поштовху (130 кг) та стала віцечемпіонкою світу за сумою двоборства з результатом 236 кг.

Ще одну нагороду до доробку України додала Анастасія Манєвська. Їй вдалося взяти "бронзу" в ривку з результатом 106 кг, але через травму плеча Манєвська не виступила у поштовху.

Щодо інших українців, то результати рівня першої "десятки" також показали Марія Гангур та Ганна Давидова. Гангур стала дев'ятою у ривку та загалом в двоборстві (94+111), а Давидова - п'ятою в ривку та шостою в двоборстві (98+112).

Таким чином, Україна здобула на ЧС-2023 з важкої атлетики чотири медалі: дві "малі" бронзи, одне "мале" срібло та одне велике "срібло".

Усі медалі збірної України на ЧС-2023:

• велике "срібло": Каміла Конотоп (59 кг)
  • мале “срібло”: Каміла Конотоп (59 кг)
  • мала "бронза": Каміла Конотоп (59 кг), Анастасія Манєвська (87 кг)

У медальному заліку "великих" медалей Україна розділила 16-те місце з Нігерією та Мадагаскаром, а в загальному заліку стала 19-тою.

Медальний залік ЧС-2023 з важкої атлетики (топ-10 та Україна)

"Великі" медалі

• 1. Китай – 7 золотих + 4 срібні + 2 бронзові (13 загалом)

"Великі" + "малі" медалі

• 1. Китай – 20 золотих + 10 срібні + 3 бронзові (33 загалом)

Чемпіонат світу з важкої атлетики: що відомо

• Каміла Конотоп здобула дебютну "велику" медаль на рівні чемпіонатів світу, Анастасія Манєвська - першу медаль ЧС загалом.
  • Минулого року в Колумбії збірна України завершила чемпіонат світу на 16-му місці загального медального заліку з "малими" нагородами Каміли Конотоп, Аліни Марущак та Ірини Дехи.
  • До складу збірної України на ЧС-2023 не увійшла одна з лідерок команди, Ірина Деха - чотириразова абсолютна чемпіонка Європи та чемпіонка ЧС-2022 у ривку. Її відсторонено через виявлення в організмі забороненої речовини.