Олімпійський призер з важкої атлетики завершив міжнародну кар'єру за підсумками відбору на Ігри-2024

Олімпійський призер з важкої атлетики завершив міжнародну кар'єру за підсумками відбору на Ігри-2024

Китайський важкоатлет Тянь Тао на Азійських іграх 2023 року.
Тянь Тао. Фото: Ng Han Guan/AP Photos

Надалі чемпіон світу 2019 року Тянь Тао продовжуватиме виступи на національному рівні.

Срібний призер Олімпійських ігор-2016 та чемпіон світу Тянь Тао оголосив про завершення міжнародної кар’єри у важкій атлетиці. Про це китаєць оголосив у Instagram.

Тао повідомив про завершення виступів на міжнародному рівні за підсумками Кубка світу-2024 у вазі до 89 кг у Пхукеті. Змагання в Таїланді слугували останньою нагодою для важкоатлетів пройти кваліфікацію на Олімпійські ігри-2024 в Парижі.

Тао претендував на єдину путівку від Китаю — кожна країна в одній категорії може відібратися лише одним спортсменом. Таблицю лідерів кваліфікаційного рейтингу очолював його партнер у збірній Лі Дайін.

Для того, щоб мати право змагатися в Парижі, Тао мав перевершити найкращий загальний результат Дайіна в 396 кг. У ривку він набрав 171 кг, але у поштовху мав три невдалі спроби поспіль: з вагою 215 та 226 кг.

Лі Дайін посів третє місце на Кубку світу в категорії до 89 кг і виграв «бронзу» з загальним результатом 383 кг (173 + 210) — він є найрейтинговішим спортсменом збірної Китаю і головним претендентом на потрапляння до олімпійської збірної у цій вазі.

Тао в Instagram написав, що вже думав про завершення кар’єри після того, як не зміг потрапити на Олімпійські ігри-2020 у Токіо. Але на цей раз остаточно вирішив завершити міжнародні виступи у важкій атлетиці.

"Це так несподівано закінчилося. Насправді я думав про незліченну кількість можливостей у своїх снах щоночі", — написав чемпіон світу-2019.

"Я можу бути впевнений лише на 10% у фінальних цифрах — 226 кг, але інстинктивно цього хочу. Це моє ставлення до важкої атлетики, моє небажання закінчувати [виступи в ній] і моє пояснення 20-річної кар’єри професійного спортсмена", — написав чемпіон світу-2019.

"Можливо, це єдиний раз, коли я не почуваюся занадто сильно після виступів, але справді не можу цього зробити. До побачення на міжнародній арені, дякую всім за те, що вболівали та підбадьорювали мене протягом багатьох років".

Водночас видання BarBend з посиланням на джерела у Федерації важкої атлетики Китаю повідомляє, що Тянь Тао продовжить змагатися на внутрішній арені. Так, у 2025 році запланований його виступ на 15-х Національних іграх у Китаї.

Тянь Тао: головні здобутки важкоатлета

  • Здобув дебютну міжнародну перемогу серед дорослих на Азійських іграх-2014 у віці 20 років.
  • Срібний призер Олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро у змаганнях вагової категорії до 85 кг.
  • Чемпіон світу 2019 року у вазі до 96 кг в Паттайї, Таїланд.
  • Чинний володар світового рекорду в поштовху в категорії до 96 кг (231 кг, 2019). Колишній рекордсмен вагової категорії до 89 кг у поштовху (222 кг, 2023).
На початок