Данія скасувала проведення турнірів з фехтування через допуск атлетів з Росії

Данія скасувала проведення турнірів з фехтування через допуск атлетів з Росії

Данія скасувала проведення турнірів з фехтування через допуск атлетів з Росії
. AP Photos

У данській федерації вважають, що це рішення може призвести до серйозних наслідків як для країни, так і для фехтувальників.

Федерація фехтування Данії скасувала проведення турнірів через допуск на них спортсменів з Росії та Білорусі. Про це повідомив очільник організації Ян Сільвест Єнсен, якого цитує видання BT.

У березні Міжнародна федерація фехтування дозволила змагатися на турнірах спортсменам з Росії та Білорусі. Рішення набуде чинності у другій половині квітня 2023 року, тобто росіяни та білорусі будуть представлені на Євро та чемпіонаті світу в 2023 році.

Попри рішенння Міжнародної федерації, частина національних федерацій фехтування не погодилася з ним. У Німеччині відмовилися проводити Кубок світу з російськими та білоруськими фехтувальниками. А наприкінці березня, після рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету повернути до змагань спортсменів цих країн, відповідну позицію оголосили й організатори Європейських ігор, де також відбудеться турнір з фехтування.

Читайте також: "Сердечно запросимо". Міністр спорту Польщі назвав умову для допуску росіян до місцевих змагань

У Данії відзначили, що рішення про відмову проводити турніри з фехтування ухвалили у середу, 29 березня, під час засідання федерації фехтування. І навіть готові до потенційних наслідків для себе, серед яких ризик втрати прав на проведення змагань на постійній основі.

"Прийшли до висновку, що, на жаль, не можемо приймати ці змагання. Не можемо цього робити, коли правила такі, якими є зараз, коли росіянам та білорусам дозволено бути частиною цього. Не бачимо для себе такої можливості.

Для фехтувальників це означає, що для відбору на Олімпіаду їм доведеться більше їздити [на інші турніри], а це передбачатиме більші витрати. Для Данії це означатиме ризик втрати подальших турнірів. Ми ризикуємо більше не приймати міжнародні змагання у Данії на дорослому рівні", - сказав Єнсен.

Після рішення Міжнародної федерації фехтування повернути атлетів з Росії та Білорусі до змагань близько сотні спортсменів закликали організацію переглянути рішення.

Повернення Росії до міжнародних турнірів: останні новини

На початок