"Сердечно запросимо". Міністр спорту Польщі назвав умову для допуску росіян до місцевих змагань

"Сердечно запросимо". Міністр спорту Польщі назвав умову для допуску росіян до місцевих змагань

"Сердечно запросимо". Міністр спорту Польщі назвав умову для допуску росіян до місцевих змагань
Facebook / poselBortniczuk

Як у Польщі реагують на останні рекомендації від Міжнародного олімпійського комітету.

Польща буде готова допустити до місцевих змагань російських спортсменів, що виступатимуть проти війни в Україні. Про це в ефірі радіостанції RMF FM заявив польський міністр спорту й туризму Каміль Бортнічук.

Міжнародний олімпійський комітет у березні рекомендував допустити спортсменів з Росії та Білорусі до індивідуальних змагань. В організації додали, що спортсмени, які претендують на участь у турнірах, мусять не підтримувати війну, що її РФ спільно з Білоруссю другий рік провадить на території України.

Водночас у Польщі, що влітку має приймати треті Європейські ігри, публічно відкинули ідею участі росіян у турнірі. Президент організаційного комітету Ігор Марцин Новак заявив, що "за жодних обставин" не вітатиме спортсменів двох держав-агресорок на змаганнях у Кракові.

Зі свого боку, Бортнічук припускає, що росіянам дозволять змагатися на території Польщі. Для цього спортсмени муситимуть підписати документ, який затверджує їхнє негативне ставлення до злочинів РФ в Україні.

"Чи запрошуватимемо ми росіян на Європейські ігри? Звісно, ні. І ми від самого початку погодили це з Європейським олімпійським комітетом. Це була наша жорстка умова. Ми запросимо тих, хто виконає умови та підпише відповідну декларацію", — заявив міністр.

Ще до оприлюднення рекоменадцій МОК росіян до своїх змагань допустила Міжнародна федерація фехтування (FIE). За словами Бортнічука, в керівній організації вже наполягають на участі росіян у змаганнях Кубка світу на території Польщі.

"Федерація фехтування Польщі після консультацій зі мною повідомила FIE про нашу позицію, адже скоро тут має проходити Кубок світу й вони наполягають на допуску росіян. Ми запросимо тих росіян та білорусів, що підпишуть декларацію про непідтримку війни, про їхню опозицію до воєнних злочинів, у скоєнні яких Міжнародний кримінальний суд у Гаазі звинувачує Владіміра Путіна. Якщо російський спортсмен підпише таку декларацію, я сердечно запрошу його до Польщі та європейського спорту".

Повернення Росії до спорту: що відомо

  • Попри надання останньої рекомендації в МОК досі не визначилися, чи зможуть спортсмени з РФ та Білорусі брати участь у літній Олімпіаді-2024.
  • Водночас у Росії назвали нові рекомендації МОК "дискримінаційними" та "антигуманними", про що заявив місцевий міністр спорту.
  • Європейські ігри стартують у Кракові 21 червня. У 19 видах спорту турнір слугуватиме як кваліфікація до Олімпіади в Парижі.
На початок