15-річний плавець Котенко приніс Україні друге "золото" на ЄЮОФ-2022: результат

. НОК України

Ще одну "бронзу" виборов дзюдоїст Іван Казіміров.

Збірна України здобула ще дві медалі на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі в четвертий день змагань 27 липня. Серед них - "золото" плавця Миколи Котенка та "бронза" дзюдоїста Івана Казімірова.

Перші медалі для збірної України у Словаччині здобули гімнаст Радомир Стельмах, що виграв "золото" та був визнаний найкращим атлетом дня, та дзюдоїст Назар Вісков ("бронза" у ваговій категорії до 60 кг).

Котенко розпочинав змагання на 200-метрівці батерфляєм в третьому кваліфікаційному старті, де посів друге місце з результатом у 2:04.12 хвилини. Переможцю Самуелю Косталу зі Словаччині він програв півсекунди.

Вже у півфіналі між Котенком та Косталом розгорнулася основна боротьба за перше місце. На цей раз першим став українець, якому словак програв 1.7 секунди.

Та вже у фіналі Котенко здобув "золото", випередивши найближчого конкурента - Алессандро Рагаїні з Італії - більш ніж на 1.8 секунди. Саме в медальному старті Микола продемонстрував свою найкращу швидкість на цьогорічному фестивалі - 2:00.24 хвилини.

ЄЮОФ-2022. Плавання - 200 м батерфляєм. Фінал

1. Микола Котенко (Україна) 2:00.24
  2. Алессандро Рагаїні (Італія) +1.840
  3. Самуель Костал (Словаччина) +2.600

"Золото" Котенка стало для України другим на цьогорічних змаганнях у Словаччині. Та не лишилося єдиною медаллю українців у середу.

18-річний дзюдоїст Іван Казіміров сьогодні змагався у ваговій категорії до 73 кг. Він розпочав турнір з трьох виграних сутичок - проти словака Андрея Меси, чеха Сімона Крижека й латвійця Емільса Потаповса. Це дозволило українцю вийти до півфіналу та гарантувало одну з двох медальних сутичок.

Казімірова у півфіналі зупинив серб Міхайло Сімін, що зрештою виграє "срібло" після поразки у фіналі. Українцю випало боротися за "бронзу" з болгарином Маріяном Палєвим. Основний час сутички закінчився з рахунком 1:1. А переможець визначився лише на 10-й хвилині раунду "золото рахунку". Відтак - друга "бронза" українських дзюдоїстів у Словаччині.

Україна за підсумком чотирьох днів з чотирма нагородами посідає десяте місце в загальному медальному заліку ЄЮОФ-2022.

Медальний залік за підсумками чотирьох днів (топ-10)

• 10. Україна - 2+0+2

• Загалом у Банські Бистриці за тиждень планують розіграти 120 комплектів нагород серед більш ніж 2200 спортсменів.
  • Україну в Словаччині представляють 46 спортсменів, що виступають у шести з 10 представлених на турнірі видів спорту. Українці змагаються за медалі в бадмінтоні, велоспорті, дзюдо, легкій атлетиці, плаванні та спортивній гімнастиці.