Українка Мисник з рекордом Європи здобула "срібло" Паралімпіади-2020 у штовханні ядра

Українка Мисник з рекордом Європи здобула "срібло" Паралімпіади-2020 у штовханні ядра

Українка Мисник з рекордом Європи здобула "срібло" Паралімпіади-2020 у штовханні ядра
. Zimbio

43 медаль України на Паралімпійських Іграх.

Україна здобула шосту медаль Паралімпійських Ігор у легкій атлетиці. У секторі штовхання ядра срібну нагороду виборола Анастасія Мисник (клас - F20).

Змаганняя у секторі штовхання ядра були серед заключних у п'ятий день змагань Паралімпіади-2020. Мисник змагалася на них у фіналі разом із ще однією українкою Вікторією Шпачинською.

Перед виступами Мисник та Шпачинської Україна встигла здобути "золото" у легкоатлетичних змаганнях Паралімпіади-2020. "Золото" у стрибках у довжину виграла Оксана Зубковська.

Читайте також: Україна здобула дев'яте та десяте "золото" Паралімпіади-2020

Для Мисник Паралімпіада-2020 стала третьою у кар'єрі. На двох попередніх Іграх у Лондоні та Ріо-де-Жанейро здобувала срібну нагороду.

Зі "сріблом" Мисник закінчила виступила і у Токіо. Цього разу її випередила представниця Еквадору Полет Ізамар Мендес Санчес, яка штовхнула ядро у четвертій спробі із новим світовим паралімпійським рекордом - 14.39 метри.

Однак Мисник суттєво покращила свій результат у Токіо. П'ята спроба українки виявилася також рекордною - на 14.16 метри (це новий рекорд Європи). Якби не результат Мендес Санчес, Анастасія могла стати володаркою світового рекорду, але у підсумку посіла друге місце.

Щодо результату Вікторії Шпачинської, то вона також до останнього боролася за медалі Паралімпіади. Йдучи четвертою перед заключною спробою Шпачинська штовхнула ядро із заступом і спробу їй не зарахували. Попри це, результат 13.87 метри - її новий особистий рекорд.

Легка атлетика. Штовхання ядра (клас - F20)

  1. Полет Ізамар Мендес Санчес (Еквадор) - 14.39 метри
  2. Анастасія Мисник (Україна) - 14.16 м
  3. Анаїс Мендес (Еквадор) - 14.06 м
  4. Вікторія Шпачинська (Україна) - 13.87 м

Усі медалі України на Паралімпіаді-2020

Хто така Анастасія Мисник

  • 30-річна українська параатлетка, представниця Кіровоградської області у штовханні ядра.
  • Мисник перед Іграми у Токіо стала срібною призеркою Паралімпіад у 2012 та 2016 році.
  • Мисник - 3-разова призерка чемпіонатів світу ("срібло" у 2019 році, та дві "бронзи" у 2013 та 2015 році), а також бронзова призерка Євро у 2018 році.
  • Анастасія Мисник виступає у класі F-20 - серед спортсменів із порушенням розумового розвитку.
На початок