Україна здобула перше "золото" на Паралімпіаді-2020: його виграла плавчиня Мерешко

Україна здобула перше "золото" на Паралімпіаді-2020: його виграла плавчиня Мерешко

Україна здобула перше "золото" на Паралімпіаді-2020: його виграла плавчиня Мерешко
YouTube

Ще одну медаль здобула українка Анна Гонтар.

Плавчиня Єлизавета Мерешко здобула першу золоту медаль для України на Паралімпійських Іграх у Токіо! У перший день змагань Мерешко та ще одна українка Анна Гончар вибороли медалі Паралімпіади на дистанції 50 метрів вільним стилем.

До змагань у Токіо Мерешко підходила у статусі чинної олімпійської чемпіонки. У Ріо-2016 українка виграла чотири золоті медалі, одна з яких - саме на цій дистанції 50 метрів. Крім того, вона була однією з двох прапороносиць на церемонії відкриття Паралімпійських Ігор.

Читайте також: Україна виграла друге "срібло" Паралімпійських Ігор: його здобув фехтувальник Манько

У фіналі дистанції 50 метрів вільним стилем на Паралімпіаді-2020 Мерешко виступила разом із ще двома українками - Анною Гонтар та Вікторією Савіцовою. Причому Мерешко та Гонтар були основними претендентками на медалі: у кваліфікації вони показали другий та третій час, Савіцова була сьомою.

Головною суперницею в боротьбі за "золото" була американка Елізабет Маркс, яка у кваліфікації встановила рекорд Паралімпійських ігор. У фіналі Маркс теж стартувала найкраще, але ближче до кінця дистанції її почла наздоганяти Мерешко - і зрештою змогла випередити!

Читайте також: Україна здобула перше "срібло" на Паралімпіаді-2020: його виграв плавець Коль

Українка Єлизавета Мерешко фінішувала з часом 33.11 сек, випередила на 0.04 сек американку Маркс. А "бронза" дісталася 17-річній Анні Гонтар - українка фінішувала третьою з часом 33.40. Ще одна українка - Вікторія Савцова - закінчила фінал на п'ятому місці!

 • Плавання. 50 м вільним стилем (клас - S6)
 1. Єлизавета Мерешко (Україна) - 33.11 (рекорд Паралімпійських ігор)
 2. Елізабет Маркс (США) - 33.15
 3. Анна Гонтар (Україна) - 33.40
 4. Юан Джанг (Китай) - 33.54
 5. Вікторія Савцова (Україна) - 33.68

Інформація оновлюється...

Хто така Єлизавета Мерешко

 • 29-річна параатлетка, яка представляє Херсон і виступає в параплаванні.
 • Чотириразова чемпіонка Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро на дистанціях 50, 100, 400 метрів вільним стилем і 100 метрів на спині. Також має в активі бронзову медаль у естафеті 4х50 метрів вільним стилем.
 • 5-разова чемпіонка світу та 9-разова чемпіонка Європи.
 • На Паралімпіаді виступатиме в категоріях S6, S7, SB5 та SM6, у яких змагаються параатлети, що використовують для руху тільки тулуб та руки, зокрема, ті спортсмени, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч.
 • Мерешко – параатлетка з церебральним паралічем. Почала займатись плаванням у віці 11 років для розробки слабких від народження м’язів ніг.

Хто така Анна Гонтар

 • 17-річна параатлетка, що представляє Миколаїв і виступає в параплаванні. Паралімпіада в Токіо – дебютна для Гонтар. Вона - наймолодша учасниця збірної України з параплавання в Токіо-2020.
 • Бронзова призерка чемпіонату світу в мікст-естафеті 4х50 метрів. Дворазова чемпіонка Європи на дистанціях 100 метрів на спині та в індивідуальному комплексному плаванні на 200 метрів. Також має в активі 2 срібні та 4 бронзові нагороди континентальної першості.
 • Гонтар має церебральний параліч і виступає в паралімпійських категоріях S7, SB6, SM7. До них належать спортсмени, що використовують для руху тільки тулуб та руки, зокрема, ті параатлети, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч.

Вибір редакції

На початок