Плавець Трусов виборов "срібло" для України. Це 18-а медаль на Паралімпійських Іграх у Токіо Вчасно

Дев'ята медаль України у плаванні на Паралімпіаді-2020.

Україна здобула 18-у медаль на Паралімпійських Іграх у Токіо. 21-річний плавець Андрій Трусов виграв "срібло" на дистанції 200 метрів комплексним плаванням (клас - S7).

Для Трусова Паралімпіада у Токіо стала дебютною. Попри це, він підходив до неї у статусі чемпіона світу, щоправда на іншій дистанції - 50 метрів вільним стилем.

У кваліфікації Трусов мав третій час, поступившись лише ізраїльтянину Марку Маляру та аргентинцеві Інакі Базілоффу. Попри це, шанс зачепитися за медаль у українського плавця був.

Трусов розпочав виступ у фіналі третім, але за підсумками 150 метрів дистанції йшов першим. Причому плив український плавець, випереджаючи світовий паралімпійський рекорд, який належав іншому представникові України - Євгенію Богодайку.

Проте втримати "золото" на дебютній для себе Паралімпіаді Трусов не зміг. На фініші він випередив світовий паралімпійський рекорд, але став другим - "золото" здобув Маляр, який став новим володарем рекорду.

Плавання. 200 метрів, комплексний стиль (клас - S7)

1. Марк Маляр (Ізраїль) - 2:29.01 хвилин
  2. Андрій Трусов (Україна) - 2:29.99 хв
  3. Карлос-Данієль Серрано Серрате (Колумбія) - 2:31.58 хв

Це 18-а медаль України на Паралімпіадах і 10 срібного гатунку. Загалом у плаванні українські паралімпійці вже вибороли дев'ять медалей.

Усі медалі України на Паралімпійських Іграх

Хто такий Андрій Трусов

• 21-річний параатлет, який на змаганнях представляє Донеччину і виступає в плаванні.
  • Паралімпіада в Токіо – дебютна для Трусова.
  • Чемпіон світу на дистанції 50 метрів вільним стилем, також має у своєму активі дві срібні та дві бронзові нагороди світової першості 2019 року. 4-разовий чемпіон Європи.
  • Виступає в класах S7, SB6, SM7. До них належать спортсмени, що використовують для руху тільки тулуб та руки, зокрема, ті параатлети, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу