Україна виграла шосте "срібло" Паралімпіади-2020: його здобула плавчиня Мерешко

. Фото: Суспільне Спорт

Друга нагорода в доробку української плавчині.

Україна здобула першу медаль у другий день Паралімпійських Ігор у Токіо. 29-річна плавчиня Єлизавета Мерешко здобула "срібло" у запливі 200 метрів комплексним стилем (клас - S6).

Мерешко вдруге поспіль виходила у басейн для виступу у фіналі. У перший змагальний день українка здобула золоту медаль на дистанції 50 метрів вільним стилем.

Другий змагальний день Мерешко теж закінчила із медаллю. Але цього разу вона стала срібною.

Як виступила Мерешко?

Перед фіналом Мерешко змагалася у кваліфікації разом із ще двома українками - бронзовою призеркою Токіо-2020 Анною Гонтар, а також Анастасією Завалій.

Вийти у фінал змогла лише Мерешко. Проте їй це вдалося з новим світовим паралімпійським рекордом - дистанцію українська спортсменка подолала за 2:56.90 хвилин.

Головною суперницею Мерешко у фіналі була американка Елізабет Маркс. Саме ці дві плавчині були єдиними, хто випливав з часу 3:00.00 хвилин у кваліфікації.

Перші 50 метрів батерфляєм Мерешко програла Маркс, а уже на спині її випередила, хоча поступилася німкені Шотт.

На заключні 50 метрів Мерешко йшла третьою. І хоча на фініші випередила німкеню Шотт, поступилася британці Мейсі Саммерз-Ньютон, побивши світовий рекорд Мерешко.

Плавання. 200 метрів комплексний стиль (клас - S6)

1. Мейсі Саммерз-Ньютон (Велика Британія) - 2:56.68 хвилин
  2. Єлизавета Мерешко (Україна) - 2:58.04 хв
  3. Верена Шотт (Німеччина) - 2:59.09 хв

Це дев'ята медаль України на Паралімпіаді-2020. І шоста срібна на Іграх-2020.

Усі медалі України на Паралімпіаді-2020

Хто така Єлизавета Мерешко

• 29-річна параатлетка, яка представляє Херсон і виступає в параплаванні.
  • Чотириразова чемпіонка Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро на дистанціях 50, 100, 400 метрів вільним стилем і 100 метрів на спині. Також має в активі бронзову медаль у естафеті 4х50 метрів вільним стилем.
  • 5-разова чемпіонка світу та 9-разова чемпіонка Європи.
  • На Паралімпіаді виступатиме в категоріях S6, S7, SB5 та SM6, у яких змагаються параатлети, що використовують для руху тільки тулуб та руки, зокрема, ті спортсмени, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч.
  • Мерешко – параатлетка з церебральним паралічем. Почала займатись плаванням у віці 11 років для розробки слабких від народження м’язів ніг.