Український плавець Гаращенко - срібний призер Паралімпіади на дистанції 400 метрів вільним стилем

. IPC

Ще одна нагорода для України на Паралімпійських Іграх.

Україна здобула ще одну медаль на Паралімпійських Іграх у Токіо. Срібну нагороду на дистанції 400 метрів вільним стилем виборов плавець Кирило Гаращенко (клас - S13).

Для Гаращенка виступ у фіналі Паралімпіади-2020 став третім у Токіо. Перед цим він двічі фінішував поза подіумом - шосте місце на дистанції 100 метрів на спині та восьме на 100-метрівці батерфляєм.

Третій фінал для Гаращенка закінчився зі срібною медаллю - першою у кар'єрі на рівні Паралімпійських Ігор.

Гаращенко у фіналі боровся за медалі з білорусом Ігарєм Бокі - головним претендентом на "золото", а також французом Алексом Порталом. У кваліфікації Гаращенко випереджав Портала за часом менш, ніж на секунду.

Проте у фіналі перевага українського плавця над французьким була більш відчутною. Гаращенко поступився у боротьбі за "золото" Бокі чотирма секундами, проте із такою ж перевагою випередив Портала.

Плавання. 400 метрів, вільний стиль (клас - S13)

1. Ігар Бокі (Білорусь) - 3:58.18 хвилин
  2. Кирило Гаращенко (Україна) - 4:02.07 хв
  3. Алекс Портал (Франція) - 4:06.49 хв

Усі медалі України на Паралімпійських Іграх

Хто такий Кирило Гаращенко

• 23-річний параатлет, що народився в Запоріжжі та виступає в плаванні.
  • Паралімпіада в Токіо – дебютна для Гаращенка.
  • Гаращенко – чемпіон світу в естафеті 4х100 метрів вільним стилем, також він має у своєму активі срібну та дві бронзові нагороди світових першостей.
  • 2-разовий чемпіон Європи, також він 5 разів вигравав "срібло" та тричі "бронзу" континентальних першостей.
  • Змагається в паралімпійських класах S13, SB13, SM13. До них належать спортсмени з сильними порушеннями зору.