Україна виборола 22 медаль Паралімпіади-2020: "срібло" виграла легкоатлетка Москаленко

Україна виборола 22 медаль Паралімпіади-2020: "срібло" виграла легкоатлетка Москаленко

Україна виборола 22 медаль Паралімпіади-2020: "срібло" виграла легкоатлетка Москаленко
AP

Заключний виступ представників України у третій змагальний день закінчився ще з однією медаллю.

Україна здобула срібну медаль на Паралімпійських Іграх у Токіо. Її володаркою стала легкоатлетка Анастасія Москаленко, що стала другою у секторі метанні булави.

Москаленко дебютувала на Паралімпійських Іграх у статусі 2-разової чемпіонки Європи та бронзової призерки чемпіонату світу. І була однією з претенденток на здобуття медалі у Токіо.

Боротися за медалі Москаленко мала з полячкою Розою Козаковською, алжиркою Мунією Гасмі та марокканкою Гінд Фріуа - усі ці легкоатлетки, разом із українкою, у сезоні метали булаву далі за 20 метрів.

За підсумками виступів вісьми спортсменок у фіналі саме Москаленко займала перше місце. П'ять із шести спроб українка виконала за 20 метрів (ще одну спробу не зарахували). А останньою спробою на 24.73 метри Москаленко оновила особистий рекорд.

Питання олімпійського "золота" у секторі метання булави мала зняти полячка Козаковська. Першу спробу представниця Польщі виконала лише на 9.07 метри, проте третю метнула зі світовим паралімпійським рекордом - на 28.74 метри.

У підсумку Москаленко стала другою та виборола для себе срібну нагороду.

Легка атлетика. Метання булави (клас - F32)

  1. Роза Козаковська (Польща) - 28.74 метри
  2. Анастасія Москаленко (Україна) - 24.73 метри
  3. Мунія Гасмі (Алжир) - 23.29 метри

Це 22-а медаль України на Паралімпіаді-2020. І третя у легкій атлетиці: срібну нагороду у метанні списа виборов Владислав Білий, а Юлія Павленко стала бронзовою призеркою у стрибках у довжину.

Читайте також: Україна здобула уже 11 медалей Паралімпіади-2020: дві нагороди виграли легкоатлети

Усі медалі України на Паралімпійських Іграх

Хто така Анастасія Москаленко

  • 21-річна параатлетка, народилась у Дніпрі та виступає в легкій атлетиці.
  • Паралімпіада-2020 стала дебютною для Москаленко.
  • Дніпрянка є чемпіонкою світу зі штовхання ядра, також вигравала бронзову медаль світової першості у метанні булави та в штовханні ядра.
  • 2-разова чемпіонка Європи в метанні булави, а також чемпіонка та срібна призерка континентальної першості у штовханні ядра.
  • Виступає в паралімпійській категорії F32. До неї належать спортсмени, що мають помірний чи сильний гіпертонус, атаксію, атетоз, що вражає всі чотири кінцівки та тулуб.
На початок