Україна – сьома в останньому фіналі Олімпіади-2020 з художньої гімнастики

Україна – сьома в останньому фіналі Олімпіади-2020 з художньої гімнастики

Україна – сьома в останньому фіналі Олімпіади-2020 з художньої гімнастики
. AP

ОКР лишився без жодного "золота" на Іграх у Токіо.

Одні з останніх медалей Олімпійських ігор-2020 у Токіо розіграли в художній гімнастиці, а саме – в груповому багатоборстві.

Також це був останній фінал цієї Олімпіади, в якому взяла участь Україна.

Україну в цій дисципліні представляла команда з п'ятьох гімнасток: Анастасія Возняк, Єва Мелещук, Марія Височанська, Маріола Боднарчук і Дарина Дуда.

До фіналу українська команда вийшла з шостого місця у кваліфікації. У підсумку ж гімнастки посіли сьому позицію.

Раніше в індивідуальному багатоборстві українки Христина Погранична та Вікторія Онопрієнко фінішували дев'ятою й десятою.

Читайте також: Українки закривають топ-10 у фіналі з художньої гімнастики. ОКР без "золота"

Як відбувався фінал

Вісім найкращих груп за підсумком кваліфікації виступили у фіналі. Кожну країну могла представити максимум одна група.

Фінал оцінювався з нуля. Всі команди мали заново повторити по дві вправи: з п'ятьма м'ячами та змішану – з трьома обручами й двома парами булав.

Призерки визначалися за сумою балів за ці два фінальні виступи.

Як і у кваліфікації, гімнастки розпочинали вправою з м'ячами. Українкам не вдалося повторити результат попереднього дня. Після великої кількості неточностей і втрати на початку вправи, через яку гімнастки збилися й несинхронно розпочали виконувати махи в бокову рівновагу, група отримала 40.35 бала.

Після першого виду Україна посідала останнє, восьме, місце.

Лідирували на пів дорозі до завершення змагань гімнастки з Болгарії, які очолювали турнірну таблицю й у кваліфікації. Вони на 1.35 бала випереджали збірну ОКР, яка мала хаотичне завершення вправи з м'ячами, ледь не розгубивши предмети. На третій позиції йшла Білорусь: вони на 0.9 обходили команду Італії, що фінішувала в топ-3 у кваліфікації.

ОКР подав протест на перегляд своєї оцінки, проте судді залишили бали без змін.

Читайте також: "Виступала для тренера, якого тут немає". Гімнастка Погранична – після виходу до фіналу Олімпіади

У міксті під "Лебедине озеро" українська група припустилася майже ідентичної помилки: втрати булави, яка завадила вчасно ввійти в наступний елемент. Виступ оцінили всього на 37.25 бала, що на чотири пойнти гірше за результат у кваліфікації.

У сумі Україна заробила 77.6 і піднялася на сьоме місце, випередивши команду Японії, яка мала ще невдаліший виступ.

Олімпійськими чемпіонками вперше в історії стали гімнастки з Болгарії з переконливим відривом у 1.4 бала. Зі "сріблом" лишився ОКР, який знову подавав протест, щоб їхню оцінку переглянули. Їм додали 0.3 бала, проте це нічого не змінило.

Україна – сьома в останньому фіналі Олімпіади-2020 з художньої гімнастики
Команда Болгарії. AP

"Бронзу" все ж таки завоювала Італія, яка вдало виконала останню вправу, тоді як Білорусь напомилялася й опустилася під Китай, що несподівано посів четверте місце.

Таким чином у групових змаганнях повторився сценарій індивідуальних, де перемогу здобула ізраїльтянка Ліной Ашрам. Уперше за 25 років домінування спортсменок, які на цих Іграх представляють збірну ОКР, було перервано.

У 1996 році перше в історії групове "золото" Олімпіади виграла Іспанія. Після того абсолютно все "золото" Ігор діставалося росіянкам: і в групових, і в особистих змаганнях.

Читайте також: "Пройшла через пекло, але зараз почуваю себе прекрасно". Історія гімнастки Юзьвяк, яка поборола рак

Реакція на апсет фавориток

Після поразки в особистому багатоборстві головна тренерка збірної ОКР Іріна Вінер розкритикувала суддівство на Олімпіаді-2020, назвавши його "кричущою несправедливістю", та стверджувала, що в них вкрадуть "золото" й у групі. Проте і Ліной Ашрам, і команда Болгарії впродовж усього олімпійського циклу наступали на п'яти цій збірній і ускладнювали програми, згідно правил.

Бронзова призерка Ріо-2016, українка Ганна Різатдінова, тим часом нагадала, що сама стикалася з тим, як росіянки обігрували її з втратами й грубими помилками.

"Зараз усі шоковані, – написала Різатдінова в інстаграмі. – Як гімнастка з втратою може стояти на п'єдесталі, тим більше на першому місці? У мене було те саме запитання в Ріо. "Як?!" Це ж Олімпіада! Я також стабільно пройшла чотири вправи. У той час, як представниця Росії припустилася помилки (втрати предмета). Але не можна не враховувати, що російська спортсменка виступала зі складнішою програмою, що судді гідно оцінили".

"Найважче визнати, а не звинувачувати! Після чого ми прийняли бронзову медаль і були вдячні!.. Давайте не забувати, що ми – олімпійські спортсмени, і треба гідно приймати і перемоги, і поразки. Коментарі, що судді "бандити" і "Хай горять у пеклі", некоректні!"

Олімпіада-2020. Групове багатоборство. Фінал

  1. Болгарія – 92.1
  2. ОКР – 90.7
  3. Італія – 87.7

...

  • 7. Україна – 77.6

Що відомо

  • Олімпійські ігри-1996 у Атланті були останніми, де перемагали не росіянки: в особистих – українка Катерина Серебрянська, у групі – Іспанія.
  • Востаннє не росіянка вигравала в багатоборстві на чемпіонаті світу в 2007 році – українка Ганна Безсонова, у групі – в 2014 році – Болгарія.
  • Україна ще ніколи не здобувала олімпійських медалей у групових вправах. Найкращий результат збірної на Олімпіадах – топ-5 Лондона-2012.
  • У 2002 році українська команда виграла "золото" чемпіонату світу у вправі з п'ятьма стрічками. Загалом збірна має сім нагород зі світових першостей.

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне. Прямі ефіри Ігор-2020 доступні на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно авторизуватися за допомогою однієї з соціальних мереж або через електронну поштову скриньку.

На початок