Україна вчетверте поспіль вийшла у командний фінал Олімпіади-2020 у художній гімнастиці

Україна вчетверте поспіль вийшла у командний фінал Олімпіади-2020 у художній гімнастиці

Україна вчетверте поспіль вийшла у командний фінал Олімпіади-2020 у художній гімнастиці FIG

Українська група ввійшла до топ-6 найкращих.

На Олімпіаді-2020 У Токіо стартував командний вид змагань з художньої гімнастики – групове багатоборство. Гімнастки, зокрема й збірна України, завершили кваліфікацію, в якій розігрувалися місця у фіналі.

До складу команди України ввійшли п'ять гімнасток: Анастасія Возняк, Єва Мелещук, Марія Височанська, Маріола Боднарчук і Дарина Дуда.

З "груповичок", які представляли Україну на минулих Олімпійських іграх-2016 у Ріо, лишилася тільки 22-річна Анастасія Возняк – найдосвідченіша членкиня й капітанка команди. У Ріо українки посіли сьоме місце.

Читайте також: Обидві українки вийшли до фіналу особистого багатоборства в художній гімнастиці на Олімпіаді-2020

У Токіо збірна України стала шостою у кваліфікації, що дозволило їй вийти до фіналу на четвертих Іграх поспіль. Востаннє українки не долали відбіркову частину змагань на Олімпіаді-2004 у Афінах. Але у Токіо вони її подолали.

Як відбувалася кваліфікація

У змаганнях узяли участь 14 команд. Гімнастки мали виконати дві вправи: з п'ятьма м'ячами та мікст – три обручі й дві пари булав. Комбінація предметів змінюється кожні два роки, проте через перенесення Олімпіади період "життя" цих предметів подовжився до трьох.

До фіналу проходили топ-8 найкращих збірних за сумою балів за два виступи. У фіналі спортсменки виступатимуть з тими ж вправами.

Розпочиналися виступи з вправ із м'ячами. Українки припустилися маленької втрати предмета й мали кілька нечітких ловів у першій половині виступу, але далі зібралися й змогли попередньо зачепитися за прохідну вісімку.

Група посідала сьоме місце після першого виду, отримавши 41.45 бала.

Читайте також: "Виступала для тренера, якого тут немає". Гімнастка Погранична – після виходу до фіналу Олімпіади

Зі змішаною вправою українки впоралися без грубих помилок, хоча кілька разів предемет і летів за неправильною траєкторією, та заробили за неї майже таку саму оцінку – 41.25.

У сумі команда набрала 82.7 бала. Цього вистачило, щоб посісти шосту позицію та кваліфкуватися до фіналу.

Олімпіада-2020. Групове багатоборство. Кваліфікація

  1. Болгарія – 91.8
  2. ОКР – 89.05
  3. Італія – 87.15

...

  • 6. Україна – 82.7

Таким чином Україна знову має повне представництво у фіналах. За день до старту групових змагань до фіналу вийшли й обидві українки в особистій першості – Вікторія Онопрієнко та Христина Погранична. У Ріо в індивідуальних змаганнях виступала лише Ганна Різатдінова, яка врешті завоювала "бронзу".

Що відомо

  • Україна ще ніколи не здобувала олімпійських медалей у групових вправах. Найкращий результат збірної на Олімпіадах – топ-5 Лондона-2012.
  • У 2002 році українська команда виграла "золото" чемпіонату світу у вправі з п'ятьма стрічками. Загалом збірна має сім нагород зі світових першостей.
  • Однією з тренерок нинішньої команди є колишня лідерка української групи Олена Дмитраш – бронзова призерка чемпіонату світу й триразова учасниця Олімпійських ігор.
  • Більше не виступає з командою Валерія Юзьвяк, яка цього року поборола рак і завершила кар'єру.
Читайте також: "Пройшла через пекло, але зараз почуваю себе прекрасно". Історія гімнастки Юзьвяк, яка поборола рак

Що далі

  • Субота, 7 серпня, 09:20 – Індивідуальне багатоборство. Фінал
  • Неділя, 8 серпня, 05:00 – Групове багатоборство. Фінал

Де дивится Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне. Прямі ефіри Ігор-2020 доступні на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно авторизуватися за допомогою однієї з соціальних мереж або через електронну поштову скриньку.

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу