"Росія" уперше за 25 років не виграла жодного "золота" у художній гімнастиці на світових турнірах

"Росія" уперше за 25 років не виграла жодного "золота" у художній гімнастиці на світових турнірах

"Росія" уперше за 25 років не виграла жодного "золота" у художній гімнастиці на світових турнірах
. AP

Такого не було з часів Олімпіади-1996.

У заключний змагальний день відбувся груповий фінал з художньої гімнастики. Це була одна із останніх спроб здобути медаль Олімпійських Ігор.

Збірна України посіла сьоме місце у фіналі, поступившись олімпійським чемпіонкам - болгаркам з результатом у 14.5 балів. Проте історичний результат встановили представниці ОКР - із другим місцем вони поступилися Болгарії.

Читайте також: Україна – сьома в останньому фіналі Олімпіади-2020 з художньої гімнастики

ОКР закінчив виступи у художній гімнастиці, не здобувши жодної золотої медалі. Цим самим, представниці ОКР встановили антирекорд.

Що трапилося?

Гімнастки з Болгарії уперше в історії стали олімпійськими чемпіонками. Перевага болгарок над представницями ОКР склала 1.4 бали.

ОКР, так само, як і у особистому багатоборстві, подавав протест на перегляд оцінки суддями. Їм додали 0.3 бали, але на підсумковий результат це не вплинуло.

Таким чином, ОКР уперше за 25 років закінчив виступи, не здобувши жодної золотої медалі Олімпіади. Ігри-1996 у Атланті були останніми, де перемагали не росіянки. В особистих виступах тріумфувала українка Катерина Серебрянська, а у групі – Іспанія.

З часу Ігор в Атланті росіянки вигравали хоча б одну медаль у одному з видів змагань на Олімпіадах чи чемпіонатах світу. У багатоборстві представниці Росії востаннє не вигравали на чемпіонаті світу в 2007 році - тоді найкращою стала українка Анна Безсонова. А у 2014-му у груповому багатоборстві перемогу здобула Болгарія.

Хто обійшов ОКР на Олімпіаді-2020

  • Особисте багатоборство: "золото" - Ліной Ашрам (Ізраїль) - 107.8 балів, "срібло" - Діна Авєріна (ОКР) - 107.65
  • Групове багатоборство: "золото" - Болгарія (92.1 балів), "срібло" - ОКР (90.7 балів)

Що відомо

  • Представниці ОКР двічі подавали протест на рішення суддів щодо фінальних оцінок. У особистому багатоборстві вони оскаржували оцінку Діни Авєріної, але безрезультатно.
  • Крім Діни Авєріної, змагалася й її сестра-близнючка Аріна. У боротьбі за "бронзу" її обійшла білоруска Аліна Гарнасько.
  • Україна виступила на Олімпіаді-2020 у художній гімнастиці без медалі. У 2016-му "бронзу" здобула Ганна Різатдінова.
На початок