16-річна італійка Пілато побила світовий рекорд у плаванні: відео її запливу

. LEN

Три запливи Бенедетти на Євро - у топ-5 найшвидших в історії.

Чемпіонат Європи з плавання не залишився без оновлених світових рекордів. Першим це зробив росіянин Клімент Колєсніков: встановив новий найкращий час у світі на дистанції 50 метрів на спині, а авторкою другого світового рекорду стала 16-річна італійка Бенедетта Пілато.

Вона побила рекорд на дистанції 50 метрів брасом - причому зробила це навіть не у фіналі, а в півфіналі!

Як Пілато встановила світовий рекорд

Ще у попередньому раунді Бенедетта встановила новий юніорський світовий рекорд. Вона пропливла дистанцію за 29.50 секунди - третій найкращий час в історії (на той момент).

Та на цьому італійка не зупинилася. Попередній раунд відбувався у ранковій сесії змагань, а півфінал - у вечірній.

І от у півфіналі Бенедетта Пілато зняла ще 0.2 секунди зі свого результату, показавши абсолютно найкращий час в історії! Попередній світовий рекорд вона перевершила на 0.1 секунди.

Відео світового рекорду Бенедетти Пілато (50 м брасом, півфінал Євро-2021)

Бенедетта стартувала з величезним запасом над суперницями та рекордними показниками. І хоча на фініші вона поступово втрачала перевагу над найкращим результатом в історії, їй все одно вдалося вписати своє ім'я в історію.

Попередній світовий рекорд тримався трохи менше чотирьох років - і теж був встановлений у басейні в Будапешті. На чемпіонаті світу-2017 американка Ледлі Кінг виграла "золото" з результатом 29.40.

За один день Пілато показала спершу четвертий час в історії, а тоді - найкращий!

Безпосередньо у фіналі Бенедетті не було рівних, вона пропливла дистанцію за 29.35 секунди - другий найкращий час в історії. І виграла "золото" з перевагою майже в секунду.

• Відео фінального запливу

Топ-5 найкращих результатів в історії на 50 м брасом (жінки)

1. 29.30 сек - Бенедетта Пілато (22 травня 2021)
  2. 29.35 сек - Бенедетта Пілато (23 травня 2021)
  3. 29.40 сек - Ліллі Кінг (30 липня 2017)
  4. 29.48 сек - Рута Мейлутіте (3 серпня 2013)
  5. 29.50 сек - Бенедетта Пілато (22 травня 2021)

Три з п'яти найкращих результатів встановила Пілато - у трьох запливах на Євро-2021.

Хто така Бенедетта Пілато

• 16-річна італійська плавчиня, яка дебютувала на дорослому рівні у 14 років (2019 рік). На чемпіонаті світу-2019 Пілато виграла "срібло" на 50-метрівці брасом, програвши лише Ліллі Кінг.
  • Перша італійка, яка випливла на цій дистанції з 30 секунд. Авторка національних рекордів, тепер - і світового теж.
  • "Золото" на 50-метрівці брасом на Євро-2021 - перше для Бенедетти на дорослому рівні (саме у 50-метрових басейнах).

Чи це наймолодша авторка світового рекорду?

Ні, у плаванні встановлювали світові рекорди і молодші спортсмени. Навіть на 50-метрівці брасом чотири роки авторкою світового рекорду була литовка Рута Мейлутіте, яка встановила його в 16 років (на місяць молодшою, ніж Пілато).

Майкл Фелпс свій перший світовий рекорд встановив у 15 років. А наймолодшою авторкою світового рекорду в історії є Карен Муір з ПАР - у 1965 році вона показала найкращий час на 100-метрівці спиною в 12 років!