МОК: "Олімпіада-2020 відбудеться навіть за умов надзвичайного стану в Токіо"

МОК: "Олімпіада-2020 відбудеться навіть за умов надзвичайного стану в Токіо"

МОК: "Олімпіада-2020 відбудеться навіть за умов надзвичайного стану в Токіо"
Associated Press

Міжнародний олімпійський комітет не має наміру відмовлятися від проведення Ігор.

Олімпійські Ігри-2020 планують провести навіть за умов, якщо у Токіо на момент їхнього початку буде діяти надзвичайний стан. Про це повідомив віце-президент МОК Джон Коутс.

Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!

7 травня влада Токіо продовжила термін дії надзвичайного стану до кінця місяця. Однак ця дата може бути неостаточною - у столиці Японії та інших містах зростає кількість захворюваних коронавірусом.

У п'ятницю прем'єр-міністр Японії Йошіхіде Суга проголосив надзвичайний стан у десятій префектурі країни - Окінаві. Хоча ситуація із пандемією коронавірусу в країні не покращується, у МОК упевнені: Олімпійські Ігри відбудуться навіть за таких умов.

"Ми успішно провели п'ять спортивних тестових заходів в умовах надзвичайного стану. Всі плани у контексті захисту та безпеки спортсменів засновані на найгіршому із можливих сценаріїв. Тому відповідь, так [Олімпійські Ігри відбудуться в умовах надзвичайного стану", - цитує Коутса журналіст The New York Times Мотоко Річ.

Також Коутс звернув увагу на протест проти проведення Олімпіади громадянами Японії. За результатами останнього опитування 83% японців проти того, щоб Олімпійські Ігри відбулися у 2021 році.

"Очікую, що кількість людей, які отримають вакцину, сприятиме зростанню громадської думки. Якщо ж цього не відбудеться, то нам лише залишається упевнитися, що ми здатні виконати нашу роботу - забезпечити, щоб ці Олімпійські Ігри були безпечними для всіх учасників та людей, які можуть контактувати зі спортсменами".

Олімпійські Ігри у Токіо відбудуться з 23 липня по 8 серпня.

Що відбувається з Олімпіадою-2020: хронологія подій

На початок