У Рівному працівники сервісних центрів МВС вчать жестову мову

У Рівному працівники сервісних центрів МВС вчать жестову мову

У Рівному працівники сервісних центрів МВС вчать жестову мову
. Фото: Суспільне Рівне

У Рівному працівники сервісних центрів МВС в області вчать жестову мову, аби спілкуватись із клієнтами, які цього потребують. В один із днів заняття відвідали 14 працівників, серед яких десять адміністраторів та четверо працівників апарату. Загалом курси мають пройти усі працівники.

Чого вчать

Під час занять працівники сервісних центрів вивчають професійну термінологію, слова ввічливості та часто вживану лексику жестовою мовою, а також вчаться будувати речення та діалоги. Викладає курси перекладачка жестової мови Неля Новачук, каже, усі працівники швидко опановують нові слова.

У центрі МВС вчать жестову мову
Неля Новачук. Фото: Суспільне Рівне

"Я приходжу, надаю їм знання слів, які вони використовують у повсякденній роботі, кожен день. Щоб їм було легше зрозуміти нечуючу людину, що вона хоче. Мені дівчата надали слова, які вони вживають у своїй сфері, щоб вони могли хоч елементарне зрозуміти, що потребує нечуюча людина", — розказала викладачка.

Для роботи адміністраторів сервісних центрів, представники обласної організації УТОГ розробили словник-перекладач професійних термінів.

Як дається навчання: приклад працівниці

Адміністраторка сервісного центру МВС у Сарнах Оксана Грицюк приїхала на друге заняття. Попереду у неї ще чотири.

"Люди приходять і їм потрібно якимось чином пояснити, що ми від них хочемо і що вони хочуть від нас. Щоб ми розуміли, як з ними далі спілкуватися. Заняття корисні, заняття цікаві, нові знання ніколи не бувають зайвими. Вчитися нового завжди корисно, ніколи не знаєш, де доведеться спілкуватися з людьми, з якими категоріями", — розповідає жінка.

У рівненському центрі МВС вивчають жестову мову
Оксана Грицюк. Фото: Суспільне Рівне

Для чого вчать жестову мову

Заступник начальника регіонального сервісного центру МВС в області Віктор Залюбовський розповів Суспільному: щоразу долучаються нові слухачі курсів, тому точної кількості учнів немає.

Такий проєкт створили за ініціативою першої леді Олени Зеленської для подолання перешкод між людьми, які потребують цього, та суспільством.

У Рівному працівники сервісного центру МВС вчать жестову мову
Віктор Залюбовський. Фото: Суспільне Рівне

"Ми запровадили ці курси, щоб було краще обслуговувати громадян, які цього потребують. Увесь час співробітники удосконалюються. Ці курси мають пройти всі. Елементарні знання повинні мати усі", — повідомив Віктор Залюбовський.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок