"Ми людей не принижуємо — просто інформуємо": чому у Рівному встановили білборди "про аборти та прокляття нації"

"Ми людей не принижуємо — просто інформуємо": чому у Рівному встановили білборди "про аборти та прокляття нації"

"Ми людей не принижуємо — просто інформуємо": чому у Рівному встановили білборди "про аборти та прокляття нації"
. Фото: Суспільне Рівне

На вулицях Рівного з'явилися білборди з написом "Аборти приводять націю до прокляття", це ініціатива представників церкви "Христос є відповідь". Частина рівнян почала обурюватися змістом цих слів у соцмережах, інші навпаки назвали агітацію правильною. Суспільне поспілкувалося з представниками конфесій, правознавицею, управлінням Держпродспоживслужби та запитало їхню думку щодо такої реклами.

Релігійна організація "Христос є відповідь" орендує десять білбордів у різних районах Рівного. Автором ідеї білборда про аборти є пастор церкви Тарас Сень. Він зазначив, що вони наголошують на відповідальності перед Богом за крадіжки, корупцію, вживання нецензурної лексики, але передусім — за аборти.

"Аборт — це вбивство, це не тільки точка зору Бога, Біблія про це говорить. І вчені це доводять. Коли вбивають людину ні за що — через це приходить прокляття. Про це говорить багато біблійних текстів. Чому я взяв саме цитату, де говориться про Каїна й Авеля? Бо для кожного пересічного ця історія є найбільш відома. Прокляття — це відсутність Божого благословіння, тому ми у міру своїх сил попереджуємо людей. Ми людей не принижуємо білбордами — просто інформуємо", — прокоментував пастор церкви "Христос є відповідь".

Білборди проти абортів викликали дискусію серед рівнян
Фото: Суспільне Рівне

Білборди проти абортів викликали дискусію серед рівнян
Фото: Суспільне Рівне

Білборд з написом "Аборти приводять націю до прокляття" також встановили неподалік будинку рівнянки Галини Швидків:

"Я вважаю, треба дуже обережно з такими текстами поводитися, узагалі з такими речами як прокляття. Прокляття нації... Є різні життєві обставини, які людям доводиться проходити. Тут не все так однозначно. Не можна це так вип'ячувати, щоб це не було так раптово, так в очі й так яскраво".

Такі білборди порушують права певної категорії українців, передусім вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій, вважає представниця Української гельсінської спілки у Рівному Олена Шеруда:

"Він містить ознаки якихось сексистських спрямувань і гендерної нерівності, що стосується жінок. На окупованій території, звідки і у нас є особи переселені, як вимушені переселенці, будь-яка жінка, яка, можливо, пережила статеве насилля. При наявності такої інформації виникають якісь сумнівні спогади і це зачіпає її інтереси, права".

Пастор Реформатської церкви "Божий завіт" Сергій Терентьєв вважає, що боротьба з абортами потрібна, однак проклинати націю — безпідставно:

"Будь-яка незаконно пролита кров потребує помсти й за неї є прокляття. Звідти починається вчення у Біблії. Біблія називає аборти гріхом, але тут треба зазначити, що не кожен аборт є гріхом. Узагальнювати й говорити про те, що це автоматично стосується усієї нації — підстав таких немає абсолютно ніяких. Якщо виходити з християнської теології, то Бог не є автоматичний: я помилився і блискавки у голову мені полетіли. Це так не працює".

У Рівному контроль змісту комерційної та соціальної реклами здійснює обласне управління Держпродспоживслужби.

"Розповсюджувач цієї інформації — він несе відповідальність. Але законом не врегульовано це. Споживачі можуть звернутися щодо такої інформації до суду. Хай суд визначає правомірність її розповсюдження для великого кола людей. Але законом "Про рекламу" це не регулюється, оскільки це не є реклама за визначенням", — зазначила представниця ГУ Держпродспоживслужби Рівненщини Валентина Андрусенко.

Дозволи на встановлення білбордів та сітілайтів у Рівному видає міський Департамент інфраструктури та благоустрою. Представниця Наталія Радаєва розповіла Суспільному, що у них немає повноважень контролювати зміст розміщеної на них реклами. Прибрати розміщення білбордів з таким змістом можна лише у судовому порядку.

Читайте також

  • На Рівненщині відкрили меморіал нацгвардійцям, які загинули під час ракетного удару по телевежі
  • "До тисячі гривень за зміну": у Рівному знову шукають водіїв автобусів. Які причини
  • "Приходимо, щоб нагрітися": в ОВА пояснили, як довго працюватимуть на Рівненщині пункти незламності
  • На Рівненщині посадовиця шахраювала з оплатою клієнтів за адмінпослуги. У поліції розповіли, як працювала схема
  • "Радощі і жалі" Анни Вітрук: рівненська художниця презентувала роботи, написані за рік війни

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок