Суд відхилив позов Олександра Мамая щодо поновлення на посаді міського голови Полтави

Суд відхилив позов Олександра Мамая щодо поновлення на посаді міського голови Полтави

Офiцiйно
Позов Мамая про поновлення на посаді відхилено
Позов Олександра Мамай до міськради відхилили. фото: Суспільне Полтава

Полтавський окружний адміністративний суд відхилив позов колишнього міського голови Полтави Олександра Мамая щодо поновлення на посаді. Цю справу не розглядатимуть в суді.

Про це стало відомо з Єдиного реєстру судових рішень.

У своєму позові адвокат Олександра Мамая наголошував, що його клієнт був відсторонений від посади на рік, а не звільнений з неї. Суддя Марія Довгопол вважає, що строк звернення з таким позовом встановлений законом, це 30 днів, а не понад рік. Поважних причин, чому колишній міський голова не звертався до суду раніше не виявили. Через це позов відхилили.

Позовну заяву про поновлення Олександра Мамая на посаді Полтавський окружний адміністративний суд зареєстрував 17 квітня 2024-го року. Про це Суспільному 18 квітня розповів адвокат Мамая В’ячеслав Делія. Наприкінці квітня суд повернув позов адвокату з проханням виправити помилки і допрацювати його. Як йдеться у судовому рішенні від 6 травня, "в уточненій позовній заяві позивач прохальну частину позовних вимог виклав у тій же редакції, що й у первинній позовній заяві" (тобто без змін).

Причини звільнення Олександра Мамая

Олександра Мамая звільнили з посади через вирок Вищого антикорупційного суду. 2 березня 2023-го року посадовець визнав свою провину та пішов на угоду зі слідством у справі про розтрату понад пів мільйона гривень із бюджету громади. Йдеться про фіктивне працевлаштування до комунального підприємства "Інститут розвитку міста" хатніх робітниць, які працювали у помешканні Мамая.

У ВАКС оголосили вирок – п’ять років позбавлення волі зі звільненням від відбування основного покарання з іспитовим строком один рік. Крім того, йому не можна обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційних, розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на один рік. Таке ж покарання отримали керівниця та три працівниці комунального підприємства.

Що відомо про Олександра Мамая

Олександра Мамая головою громади обрали 2020-го року. До цього двічі він був міським головою Полтави – 2010-го та 2015-го балотувався від "Совісті України".

30 січня 2015-го року на сесії Полтавської міської ради Олександр Мамай утримався від ухвалення питання визнання "ЛНР" і "ДНР" терористичними організаціями, а Росію країною агресором. 2 лютого 2015-го року журналістам інтернет-видання "Полтавщина" Олександр Мамай повідомив, що всі політичні питання визначає Президент, Верховна Рада, а також Кабінет Міністрів України.

На виборах 2020-го року його кандидатуру на посаду міського голови висунула партія "За майбутнє". Змагався за посаду у двох турах. Під час повторного голосування його підтримали понад 51 відсоток виборців.

4 грудня 2021-го в ефірі телеканалу "НАШ" Олександр Мамай сказав: "Мені здається, що у нас сьогодні відбуваються бойові дії, на нашій території воюють дві наддержави – це Сполучені штати Америки і Росія. Дуже прикро, що іде брат на брата".

15 грудня 2022-го під час брифінгу Олександр Мамай повідомив дані про нову військову частину у Полтаві. Через це 29 грудня правоохоронці вручили йому підозру. Полтавський міський голова заявив, що поширена ним на пресконференції інформація про забезпечення військових була відкритою.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок