"Я повідомив абсолютно відкриту інформацію": голова Полтавської ТГ Мамай про оголошення підозри

"Я повідомив абсолютно відкриту інформацію": голова Полтавської ТГ Мамай про оголошення підозри

"Я повідомив абсолютно відкриту інформацію": голова Полтавської ТГ Мамай про оголошення підозри
фото: Суспільне Полтава

Полтавський міський голова заявив, що поширена ним на пресконференції інформація про забезпечення військових була відкритою. Про це він повідомив у відеозверненні, де звернувся до Президента та Полтавської громади, яке оприлюднили у його Telegram-каналі 3 січня.

За словами Олександра Мамая, цю інформацію він оголосив тому, що депутати не приходили на сесію.

"Мене звинуватили в тому, що 15 грудня на пресконференції я сказав інформацію, яка пов’язана із забезпеченням військовослужбовців. Це не засекречена інформація, вона є відкритою. Враховуючи те, що депутати ігнорували вже третю поспіль сесію, я тоді звернувся і до депутатів, щоб вони прийшли і проголосували за ті рішення, які стосуються життєзабезпечення і обороноздатності нашої держави", – сказав Полтавський міський голова.

Інформацію, яку він оприлюднив, готували у Полтавській ОВА та з нею ознайомлювалися депутати міської ради. Крім того, за даними Мамая, її розіслали депутатам.

Що відомо

  • Голові Полтавської громади 29 грудня правоохоронці вручили підозру. Як повідомив на пресконференції керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній, Мамая підозрюють за частиною другою статті 114-2 "Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану". Санкція статті — від п'яти до восьми років позбавлення волі.
  • 15 грудня під час брифінгу Олександр Мамай повідомив про розташування нової військової частини у Полтаві, її склад та частково про місце їхньої дислокації.
  • Олександра Мамая головою громади обрали 2020-го року. Його кандидатуру на посаду міського голови висунула партія "За майбутнє". До цього двічі він був міським головою Полтави – 2010-го та 2015-го балотувався від "Совісті України".
  • 4 грудня 2021-го в ефірі телеканалу "НАШ" Олександр Мамай сказав: "Мені здається, що у нас сьогодні відбуваються бойові дії, на нашій території воюють дві наддержави – це Сполучені штати Америки і Росія. Дуже прикро, що іде брат на брата".
На початок