Колишній голова Полтавської міськради Олександр Мамай хоче поновитися на посаді

Колишній голова Полтавської міськради Олександр Мамай хоче поновитися на посаді

Колишній Полтавський міський голова Олександр Мамай хоче поновитися на посаді
Олександр Мамай хоче поновитися на посаді. Суспільне Полтава

Олександр Мамай, який раніше працював на посаді голови Полтавської міської ради, через суд хоче поновитися на посаді. Його звільнили через кримінальну справу.

Позовну заяву про поновлення Олександра Мамая на посаді міського голови Полтавський окружний адміністративний суд зареєстрував 17 квітня 2024-го року. Про це Суспільному 18 квітня розповів адвокат Мамая В’ячеслав Делія. Олександр Мамай вважає, що має підстави для поновлення, але вирішуватиме суд, сказав адвокат. Дата судового засідання, під час якого розглянуть позов, поки невідома.

Причини звільнення Мамая

Олександра Мамая звільнили з посади через вирок Вищого антикорупційного суду. 2 березня 2023-го року посадовець визнав свою провину та пішов на угоду зі слідством у справі про розтрату понад пів мільйона гривень із бюджету громади. Йдеться про фіктивне працевлаштування до комунального підприємства "Інститут розвитку міста" хатніх робітниць, які працювали у помешканні Мамая.

У ВАКС оголосили вирок – п’ять років позбавлення волі зі звільненням від відбування основного покарання з іспитовим строком один рік. Крім того, йому не можна обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційних, розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на один рік. Таке ж покарання отримали керівниця та три працівниці комунального підприємства.

Що відомо про Олександра Мамая

Олександра Мамая головою громади обрали 2020-го року. До цього двічі він був міським головою Полтави – 2010-го та 2015-го балотувався від "Совісті України".

30 січня 2015-го року на сесії Полтавської міської ради Олександр Мамай утримався від ухвалення питання визнання "ЛНР" і "ДНР" терористичними організаціями, а Росію країною агресором. 2 лютого 2015-го року журналістам інтернет-видання "Полтавщина" Олександр Мамай повідомив, що всі політичні питання визначає Президент, Верховна Рада, а також Кабінет Міністрів України.

На виборах 2020-го року його кандидатуру на посаду міського голови висунула партія "За майбутнє". Змагався за посаду у двох турах. Під час повторного голосування його підтримали понад 51 відсоток виборців.

4 грудня 2021-го в ефірі телеканалу "НАШ" Олександр Мамай сказав: "Мені здається, що у нас сьогодні відбуваються бойові дії, на нашій території воюють дві наддержави – це Сполучені штати Америки і Росія. Дуже прикро, що іде брат на брата".

15 грудня 2022-го під час брифінгу Олександр Мамай повідомив дані про нову військову частину у Полтаві. Через це 29 грудня правоохоронці вручили йому підозру. Полтавський міський голова заявив, що поширена ним на пресконференції інформація про забезпечення військових була відкритою.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок