Сутички та спецтехніка: на Полтавщині триває протест через заселення українців з Уханя

Сутички та спецтехніка: на Полтавщині триває протест через заселення українців з Уханя

Оновлюється
Сутички та спецтехніка: на Полтавщині триває протест через заселення українців з Уханя
. UA Полтава

Евакуйованих з Китаю українців привезуть на Полтавщину. Літак, яким їх доправили до України нині приземлився у Борисполі на дозаправку. Станом на 11:15 він вилетів до Харкова.

Звідти людей спеціальним транспортом у супроводі та під охороною поліції доправлять на територію медичного центру Нацгвардії «Нові Санжари» на Полтавщині. Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ.

Люди зібрались перед мостом. За ним - санаторій, куди привезуть евакуйованих. Довкола нього - приватні будинки та п'ятиповерхівки. Зараз люди зібрались і кричать ганьба.

Центральна вулиця Нових Санжар
Центральна вулиця Нових Санжар. UA Полтава

До Нових Санжар приїхав голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов. Тут він зустрівся з місцевими депутатами. Також планує вийти до людей, які перекривають дорогу.

Центральна вулиця Нових Санжар
Центральна вулиця Нових Санжар. UA Полтава

Місцеві проти цього. На під'їзді до Нових Санжар стоїть військова техніка, карети швидкої, Нацгвардія та правоохоронці. Також лежить з десяток автомобільних шин.

Автомобільні шини на під'їзді до Нових Санжар
Автомобільні шини на під'їзді до Нових Санжар. UA Полтава

Раніше між місцевими та правоохоронцями сталися зіткнення.

Забиратися люди почали учора надвечір біля Медичного центру Національної гвардії України “Нові Санжари”. Зробили це, бо дізналися з мережі, що в санаторій привезуть і розмістять на карантин українців з Китаю. А вони - проти цього.

Відночі вони приїздили на автомобілях та вантажівках та блокували трасу Полтава-Олександрія.

Що відомо:

  • Ввечері 19 лютого на вході до Медичного центру "Нові Санжари", куди мають привезти евакуйованих з Китаю українців, зібралися місцеві жителі. Вони виступили проти такої ініціативи.
  • За день до того така ж ситуація склалась на Тернопільщині. Близько 300 людей зібралися в Микулинцях на протест проти ввезення 98 евакуйованих з Китаю людей.
  • А у Винниках, що поблизу Львова, люди перекрили в'їзд до місцевого госпіталю та почали звозити до воріт медичного закладу шини.
  • 19 лютого Тернопільська обласна рада відмовилася дозволити аеропорту міста прийняти літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями. Медичні заклади Тернополя також не готові прийняти пацієнтів з підозрою на коронавірусну інфекцію.
  • Водночас голова Одеської облдержадміністрації Максим Куций повідомив, що затвердив ряд додаткових заходів для недопущення проникнення вірусу у регіон, з медиками узгоджено план дій на випадок прибуття до області пацієнтів з ознаками хвороби. За його словами, додатковою госпітальною базою може стати лікарня Ізмаїлу.
  • Громадян України та іноземців, яких заберуть із Китаю українським літаком, на період обсервації (14-денного карантину) розмістять в одному закладі, а також забезпечать охороною поліції та Національної гвардії.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо окремі політики будуть підбурювати людей перекривати дороги через евакуацію з Китаю громадян України, то він привезе їх всіх до них додому.
  • У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що евакуйованих охоронятимуть поліцейські та військовослужбовці Нацгвардії.
На початок