У МВС збираються взяти евакуйованих з Уханя українців у "подвійне кільце захисту"

У МВС збираються взяти евакуйованих з Уханя українців у "подвійне кільце захисту"

У МВС збираються взяти евакуйованих з Уханя українців у "подвійне кільце захисту"
.

У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що українців, яких евакуюють з Китаю, два тижні триматимуть у карантині та охоронятимуть поліцейські та військовослужбовці Нацгвардії.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що український літак, який 19 лютого вилетів до Китаю, забере громадян із Норвегії, Ізраїлю, Білорусі, Іспанії, Чорногорії, Аргентини, Домініканської Республіки, Еквадору, Коста-Ріки, Панами та інших країн.

"Для того, щоб запобігти поширенню можливого вірусу та переконатися, що на борту не буде інфікованих громадян, в Україні створено оперативний штаб з питань запобігання занесенню та поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом", - заявили у МВС.

"Крім того, встановлено тимчасові обмеження та особливі умови для в’їзду осіб, які перебували у КНР. На найближчі 14 днів вони будуть ізольовані на обсервацію", - додали у міністерстві.

Зазначається, що приміщення з евакуйованими будуть посилені – буде утворене подвійне кільце захисту, охорони та знезараження.

До охорони цієї території буде задіяно щодобово 47 співробітників – 30 поліцейських і 17 військовослужбовців Національної гвардії України.

Крім того чергуватимуть піші патрулі, автопатрулі, функціонуватиме контрольно-пропускний пункт і система відеоспостереження, поряд працюватиме Цілодобовий об'єднаний ситуаційний центр МВС.

Що відомо:

  • 17 лютого у МОЗ повідомили, що літак до китайського міста Ухань (провінція Хубей), яким евакуюють українців та іноземців з огляду на ситуацію з коронавірусом, відлітає 18 лютого і повертається 20-го. Загалом мають забрати понад 70 пасажирів, в тому числі до 25 іноземців.
  • Громадян України та іноземців, яких заберуть із Китаю українським літаком, на період обсервації (14-денного карантину) розмістять в одному закладі, а також забезпечать охороною поліції та Національної гвардії.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо окремі політики будуть підбурювати людей перекривати дороги через евакуацію з Китаю громадян України, то він привезе їх всіх до них додому.
  • Міністерство закордонних справ Аргентини висловило подяку Україні за те, що вона погодилась евакуювати з китайського Уханя громадян Аргентини.
  • 18 лютого близько 300 людей зібралися в Микулинцях Теребовлянського району на протест проти ввезення 98 евакуйованих з Китаю людей.
  • Медичні заклади Тернополя також не готові прийняти пацієнтів з підозрою на коронавірусну інфекцію.
  • 19 лютого Тернопільська обласна рада відмовилася дозволити аеропорту міста прийняти літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями.
На початок