В Одеському археологічному музею розповіли подробиці зникнення експонатів, які опинились на продажі в інтернеті

В Одеському археологічному музею розповіли подробиці зникнення експонатів, які опинились на продажі в інтернеті

люльки, археологічний музей
Люльки, які повернули музею правоохоронці. Ігор Піструіл/Facebook

До Одеського археологічного музею повернули люльки, які були виставлені на продаж на одному з інтернет-майданчиків. Коли та яким чином експонати могли зникнути з музею та що відомо про розслідування справи, 8 травня в етері "Суспільне.Студія« розповів директор закладу Ігор Піструіл.

Про зникнення люльок для паління, які у 19 столітті були зібрані на території Криму, у музеї не знали. За словами директора, 16 квітня колеги йому повідомили, що на сайті Violity виставлені люльки з їхньої колекції. На деяких екземплярах залишись музейні етикетки, разом з ними їх сфотографували та опублікували на продаж.

"Ми перевірили по своїх записах, по своїх інвентаризаційних книжках і дійсно ці предмети були в нашій колекції. Після чого я пішов до поліції й подав заяву", — розповів Ігор Піструіл.

Директор музею додав, музейники з’ясовують, яким чином експонати могли зникнути. За його словами, наразі немає даних, хто та коли їх виніс. Він припускає, що могла бути посадова недбалість.

"Річ у тому, що іноді виносились експонати з території музею для опрацювання, для роботи. Науковці опрацьовували, робили доповіді на конференціях, писали наукові статті. Іноді таке трапляється. Іноді передаються експонати для реставрування. На це все є відповідна документація. Але коли зникли ці експонати, ми сказати зараз не можемо, і хто їх виніс. Тут, можливо, була якась посадова недбалість, що вони не були зафіксовані", — пояснив чоловік.

Наразі триває слідство, додав Ігор Піструіл. Правоохоронці, за його словами, вирахували людину, яка продавала люльки. Їх вилучили та передали до музею.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок