Перейти до основного змісту
З початку "зернової угоди" з портів Великої Одеси вийшло більше 900 суден

З початку "зернової угоди" з портів Великої Одеси вийшло більше 900 суден

З початку "зернової угоди" з портів Великої Одеси вийшло більше 900 суден
. Фото: Суспільне Одеса

952 судна вийшли з портів Великої Одеси"Великою Одесою" називають Чорноморський, Одеський та Південний порти. з початку роботи "зернової угоди". Про це 26 травня на брифінгу в "Медіацентрі Україна — Одеса" розповів директор департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної військової адміністрації Володимир Фролов.

Вони вивезли до країн Азії, Європи та Африки 30,3 мільйона тонн агропродукції. Зокрема, кукурудзу, пшеницю, соняшникову олію, соняшник, ячмінь, ріпак, шрот.

"З початку "зернової угоди" з портів Великої Одеси вийшло 952 судна. Втім, зараз зберігається критично низький показник виходу суден із портів. Лише три судна на добу при запропонованих дев’яти проходять інспекцію у Босфорі та отримують дозвіл рухатися в українські порти за продовольством", — розповів Фролов.

За його словам, наразі у територіальних водах Туреччини очікують інспекції 120 суден: 98 на вхід в порти під завантаження, 22 — з агропродукцією на вихід.

На фоні блокування чорноморських портів, додав посадовець, почали розвиватися порти на річці Дунай. За чотири місяці 2023 року вони переробили 9,2 мільйона тонн вантажів, це в тричі більше, ніж в довоєнний період.

Що відомо про "зернову угоду"

  • 22 липня 2022 року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Таку ж угоду підписала Росія.
  • 29 жовтня 2022 року Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.
  • 2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".
  • 17 листопада угоду продовжили на чотири місяці.
  • 19 березня 2023 року міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський повідомив, що попри спроби тиску та шантажу з боку Росії, Україні та партнерам вдалося продовжити дію "зернової угоди" на тих самих умовах, на яких вона початково укладалася із терміном дії 120 днів.
  • 24 квітня Міністерство оборони Росії заявило, що продовження зернової угоди перебуває під загрозою через атаки безпілотників в окупованому Севастополі 23 березня і 24 квітня. За версією РФ, їх запустили із акваторії Одеси, яка "визначена для реалізації зернової угоди".
  • 17 травня Чорноморська зернова ініціатива була продовжена на 2 місяці, повідомив президент Туреччини Реджеп Ердоган.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Топ дня

Вибір редакції

На початок