Атаки Росії на порти Чорноморського регіону — загроза для зернової безпеки світу: генпрокурор про обстріли Одещини

Атаки Росії на порти Чорноморського регіону — загроза для зернової безпеки світу: генпрокурор про обстріли Одещини

Наслідки атаки по Одещині 23 серпня 2023 року
Наслідки атаки по Одещині 23 серпня 2023 року. Наслідки атаки по Одещині 23 серпня 2023 року. Фото: прокуратура Одеської області

В Одесі та області зафіксовано 21 масований обстріл портової та аграрної інфраструктури, внаслідок яких шість людей загинули, 30 отримали поранення. За словами генпрокурора Андрія Костіна, атаки Росії на порти Чорноморського регіону свідчать про системність нападів на зернову безпеку світу.

Про це 10 червня він заявив в етері телемарафону "Єдині новини".

За його словами, за фактами обстрілів зернової інфраструктури та захоплення інших обʼєктів армією РФ розслідується 248 кримінальних проваджень, які охоплюють 432 епізоди.

"Мова не лише про атаки на великі порти, такі як в Одесі, Чорноморську та Південному. Атак зазнали фактично всі порти чорноморсько-дунайського басейну — Рені, Ізмаїл, Усть-Дунайськ та Білгород-Дністровський. Внаслідок цих обстрілів, зокрема, була поставлена під загрозу стабільність постачання зернової продукції з України за нашими зобов’язаннями", — підкреслив Костін.

Він додав, що для дослідження фактів прокуратура співпрацює з неурядовими організаціями. На думку генпрокурора, це дозволяє стверджувати, що Росія не просто намагається знищити українське зерно та спровокувати зростання цін на світових ринках, а й замістити своєю продукцією зірвані поставки з України.

Генеральний прокурор та керівниця розслідуваннями міжнародних злочинів, вчинених в Україні, від Міжнародного кримінального суду Бренда Голліс оглянули місця російських обстрілів в Одесі, зокрема обʼєкти портової інфраструктури.

"Дуже важливо, що команда МКС, яка постійно знаходиться в Україні, виїжджає саме на місця, де вчиняються воєнні злочини, і спілкується як з потерпілими. Ми маємо спільне розуміння, що атаки на зернову інфраструктуру відбулися абсолютно на усі порти Чорноморського регіону — це говорить про системність нападу Росії на зернову безпеку світу", — наголосив Андрій Костін.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок