Перейти до основного змісту
Врятували з-під обстрілів: на Миколаївщині проживає "подружжя" віслюків з Херсонщини

Врятували з-під обстрілів: на Миколаївщині проживає "подружжя" віслюків з Херсонщини

У лютому 2025 року на Миколаївщину з Херсонської області привезли пару віслюків — Урбана та Юлію. Волонтери врятували тварин з-під обстрілів. Наразі "подружжя" живе у реабілітаційному центрі для тварин "Прайд".

Про "подружжя" віслюків кореспондентам Суспільного 12 березня розповів волонтер реабілітаційного центру "Прайд" Олександр Фомін.

Пара віслюків — Урбан та Юлія перебувають у реабілітаційному центрі "Прайд" у селі Кандибине приблизно місяць, розповідає волонтер Олександр Фомін.

"Ззовні начебто все добре, а насправді досить важко. Але адаптуємо потрохи. Можливо, це вплив саме того, звідки вони приїхали, скільки часу вони перебували в тих умовах, дуже небезпечних. Вони у стресі, не стабільні", — каже чоловік.

За словами Олександра, віслюкам — десять років, їхня порода — різновид куланівВид тварин родини коневих. Зовні дуже нагадує африканського віслюка, але має немало спільних ознак з конем, через що кулана нерідко називають напіввіслюком..

"Мабуть, не даремно кажуть, що "Віслюк — він і є віслюк". Це досить складно: дуже вперті. І водночас вони підходять, лащаться, але тільки тоді, коли їм це потрібно. От дівчинка більш м'яка, така няшна, але не забуваємо, це все одно віслючка", — говорить волонтер.

Чоловік додає, коли тварини жили у Херсонській області, за ними ніхто не доглядав.

"Останні три роки стовідсотково, ніхто нічого не підрізав. Міняється виріз копита і це дуже погано, може привести до того, що не зможуть ходити. Приїжджав (майстер — ред.) і робив віслюкам "манікюр" та "педикюр". Дуже вишукано та яскраво", — розповідає Олександр.

Зі слів Олександра, Урбан майже не спить, тому що всю ніч регоче. А зранку він обов'язково зустрічає волонтерів своїм затяжним "іа-іа", говорить чоловік.

"Поїли, попили й десь о 9:00-10:00 відпускаємо (віслюків — ред.) на поле. Спочатку йде вона, а за нею йде він. Коли він вибігає, такий: "Де, де, де моя жінка?" Отак виглядає кохання. Десь до заходу сонця вони перебувають тут", — говорить волонтер.

"Якщо щось не так, що вони роблять? Він голову донизу і вивертає у протилежну сторону тебе. Дуже важко справитися з ними, бо якось вони хитро це роблять".

Волонтер каже, віслюків, як і всіх копитних тварин, годують луговим сіном, соломою та люцерною. Також "подружжя" полюбляє сухарики, додає чоловік.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня
Вибір редакції
На початок