Перейти до основного змісту
Через кліматичні зміни фермери на Миколаївщині сіють зимуючий горох

Через кліматичні зміни фермери на Миколаївщині сіють зимуючий горох

На Миколаївщині за добу засіяли поле площею 27 гектарів зимуючим горохом. Враховуючи кліматичні зміни, господарство планує вирощувати горох на 30-40 відсотках своїх земель. У 2024 році зібрали по 30 центнерів цієї культури з гектара. Станом на 20 листопада фермери обробляють 300 гектарів у Шевченківській громаді.

Про це кореспондентам Суспільного розповів фермер Ельдар Гасимов.

"За відсутності опадів останніми роками ми не можемо вчасно і вдало проводити посів ранніх осінніх культур, щоб вони добре зайшли в зиму. І ми почали альтернативу шукати. Нам дуже сподобалася ця культура (зимуючий горох — ред.). Вона дуже добра, як попередник. Потім після неї і озима пшениця дуже добра, і озимий ячмінь", — говорить фермер.

На Миколаївщині фермери сіють зимуючий горох, через кліматичні зміни
Сібва зимуючого гороху. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

За словами Ельдара, сіють зимуючий горох, прилаштований до клімату півдня Миколаївщини, де взимку не буває тривалих морозів. А оскільки зимуючий горох має гнучкі терміни сівби, це дозволяє організовувати посів із середини жовтня і навіть до середини грудня.

"Дуже добре, щоб він зайшов у зиму для перезимівлі — не більше ніж чотири сантиметри над рівнем ґрунту. Або, взагалі, перезимував у ґрунті. Навесні він починає раніше вегетувати та отримує більше вологи", — розповідає Ельдар Гасимов.

На Миколаївщині фермери сіють зимуючий горох, через кліматичні зміни
Фермер Ельдар Гасимов. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Механізатор Сергій Дикий каже, що перед сівбою горох обробляють фунгіцидами Фунгіциди — це препарати, що застосовуються у боротьбі з хворобами рослин для знищення або пригнічення росту грибів та їхніх спор.та інсектицидами.

"Робимо протруйку гороху, щоб шкідники його не їли, і щоб під час тривалої зимівлі він не зіпсувався", — говорить Сергій.

На Миколаївщині фермери сіють зимуючий горох, через кліматичні зміни
Сергій Дикий засипає протруєне зерно до бункера сівалки. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

За словами Ельдара Гасимова, після посіву озимого гороху організовується прикочування ґрунту катками.

"Завдяки цьому більше ущільнюється ґрунт, щоб більший був контакт насіння з землею. І також вирівнюється рілля під час коткування, тому що збирається напряму, не на свал і потім краще його збирати", — розповідає Гасимов.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

На початок