Ввечері 13 листопада до Первомайської центральної міської багатопрофільної лікарні, що на Миколаївщині, доставлено двох пацієнтів із підозрою на отруєння грибами. Обидва чоловіки перебувають у реанімаційному відділенні.
Про це повідомляє Головне управління ДСНС у Миколаївській області.
Під час з'ясування обставин стало відомо, що дані епізоди не пов'язані між собою. Перший постраждалий — чоловік 2002 року народження збирав гриби у лісі в селі Катеринка Первомайського району. Після вживання їх у їжу наступного дня відчув погіршення самопочуття.
Другий чоловік 1962 року народження вийшов на "тихе полювання" до села Луканівка, а вже наступного дня, після куштування йому стало зле. Однак до медиків він звернувся через декілька днів.
"Наразі обидва постраждалих перебувають у реанімаційному відділенні. Медики надають хворим необхідну допомогу, остаточний діагноз встановлюється", — повідомляють у ДСНС.
Рятувальники закликають усіх грибників бути вкрай обережними.
"І виходячи зі статистики, особливо обережними слід бути на Первомайщині", — зазначили у відомстві.
У Державній установі нагадали правила збирання та споживання грибів:
- найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, які вирощують штучно, належно контролюють і продають у торгівельній мережі;
- не купувати гриби на стихійних ринках;
- уважно оглядати гриби, звертати увагу на колір капелюшка, губки, ніжки;
- збирати лише добре знайомі гриби, за найменшого сумніву одразу викинути гриб, не залишати його поряд з іншими;
- не брати занадто молоді чи старі гриби, їх легко переплутати з отруйними;
- не збирати гриби поблизу трас, підприємств, забруднених територій. Адже гриби вбирають у себе широкий спектр отруйних речовин, зокрема важкі метали;
- не збирати гриби за посушливої погоди, бо в цей час гриб пересихає — віддає воду і збільшує концентрацію токсинів;
- не вживати сирі гриби;
- удома ще раз ретельно перевірити гриби;
- готувати гриби протягом першої доби після збирання;
- варити гриби не менше трьох разів, щоразу у свіжій підсоленій воді не менше 30 хвилин;
- зберігати страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше як добу.
Також вживати гриби не рекомендують вагітним, жінкам, які годують грудьми, та літнім людям. Не варто годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років, додали в пресслужбі.
Симптоми отруєння грибами:
- нудота;
- блювота;
- різкий біль у животі;
- діарея;
- запаморочення;
- підвищення температури тіла;
- зниження пульсу;
- задуха;
- судоми;
- відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги);
- марення, поява галюцинацій.
Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хвилин після споживання, так і протягом кількох днів. За наявності будь-якого з наведених симптомів негайно викликати лікаря.
Що відомо про отруєння грибами на Миколаївщині
- 15 жовтня надзвичайників сповістили про те, що до Первомайської центральної міської багатопрофільної лікарні ушпиталили трьох дорослих 1964, 1968 та 1990 років народження. Попередньо, у них діагностували отруєння дикорослими грибами.
- На Миколаївщині щорічно від трьох до п'яти людей звертаються до лікарні у зв'язку з отруєнням грибами. У жовтні 2024 року вперше за останні п’ять років зафіксували летальний випадок внаслідок отруєння дикорослими грибами. Про це кореспондентам Суспільного розповіла лікарка загальної гігієни Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб Анна Літвінова.
- За статистикою, у регіоні найчастіше отруюються жителі Миколаєва, Первомайського та Баштанського районів, каже лікарка.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.