Молодь Пересадівки, що на Миколаївщині, заснувала екологічний проєкт під назвою "EcoChill" для очищення річки Інгул та її узбережжя. Вони організовують акції з прибирання берегів і навчають односельців підтримувати чистоту.
Про це повідомляється у пресрелізі молодіжної програми UPSHIFT.
Метою проєкту є очищення берегів річки та підвищення екологічної обізнаності. За допомогою тренінгів засновники "EcoChill" інформують громаду про захист водних ресурсів і покращення умов життя.
Одна з організаторок, Ксенія Харківець, пояснила, що чимало жителів готові допомагати, але їм бракує ресурсів.
"Наша команда вже мала зустріч із місцевими активістами та головою громади. Зараз ми готуємося до проведення трьох тренінгів з екосвідомості, акції з прибирання сміття та поліпшення благоустрою узбережжя Інгулу", — розповіла Ксенія.
"Ми прагнемо об’єднати людей через нашу ініціативу та показати, що збереження водойми важливе для кожного".
За даними UNICEF, приблизно 10 мільйонів українців, з яких 1,7 мільйона — діти, не мають доступу до безпечної питної води, адже зруйновані водопровідні мережі погіршують санітарні умови та підвищують ризик поширення хвороб.
Координатор програм з розвитку молоді UNICEF Андрій Вашека розповів, підтримують подібні ініціативи, тому що вони актуальні в умовах змін клімату та під впливом бойових дій.
"В усьому світі діти та молодь зазнають негативного впливу кліматичних змін та забруднення довкілля".
"В Україні екологічні катастрофи спричинені війною значно поглиблюють цей вплив та роблять дітей ще більш вразливими. Ми переконані, що залучення молодих людей до боротьби зі зміною клімату та попередження екологічних ризиків є надзвичайно важливим", — зазначив він.
"Наша мета як ЮНІСЕФ полягає в тому, щоб кожна дитина мала доступ до безпечної та достатньої кількості питної води, аби рости здоровою і в безпеці", — сказав керівник програм UNICEF у сфері водопостачання Ніколас Осбер.
Проєкт реалізується в межах молодіжної програми UPSHIFT за підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF).