Збільшення нішевих культур: як на Миколаївщині вирощують коріандр

Збільшення нішевих культур: як на Миколаївщині вирощують коріандр

На Миколаївщині на 46 відсотків збільшилися площі вирощування нішевих культурНішеві культури — це спеціалізовані або менш розповсюджені сільськогосподарські культури, які вирощуються у відносно невеликих обсягах. Вони часто відрізняються від основних культур (таких як пшениця або кукурудза) своєю специфічністю, рідкісністю або спеціалізованим використанням. у порівнянні з 2023 роком. На противагу зерновим культурам, витрати на посів нішевих менші на п’ять тисяч гривень.

Детальніше про вирощування коріандру дізнавалися кореспонденти Суспільного.

За словами керівника агропідприємства Вадима Бєліка у Снігурівському районі орієнтовна вартість засівання одного гектара нішевими культурами становить до 15 тисяч гривень, зерновими — понад 20 тисяч гривень. Чоловік додає, коріандр експортують до Європи.

"Велику кількість (коріандру — ред.) закупила Болгарія. Я так розумію, у них стоїть переробний завод. Ціна на цей момент постійно росте. Ми зараз ще у процесі збирання, а телефонні дзвінки з приводу реалізації, скажемо так, не затихають", — говорить Бєлік.

"Фінансово ця культура в рази дорожча, ніж пшениця та ячмінь – традиційні наші культури. Набагато менше треба затрат на логістику, адже ця культура дорога".
Збільшення нішевих культур: як на Миколаївщині вирощують коріандр
Керівник агропідприємства Вадим Бєлік. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Вадим Бєлік зазначає, спека не впливає на збір врожаю коріандру. Чоловік каже, наразі 30 відсотків посівів на території підприємства відведено нішевим культурам.

"Ми його (коріандр — ред.) висадили ще у лютому, тому йому вистачило зимової та весняної вологи для формування гарного врожаю. Після обробітку засобами захисту рослин знищується переважна кількість бур’янів, тому поле стоїть досить чисте, не виснажує землю", — розповідає керівник агропідприємства.

Збільшення нішевих культур: як на Миколаївщині вирощують коріандр
Коріандр. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

У селі Павлівка, що на Миколаївщині, агроном Сергій Мільшин другий рік вирощує коріандр. Зі слів чоловіка, нішеві культури — менш вибагливі та дешевші в обробці, порівняно із зерновими.

"Досить перспективна культура у нашій зоні посушливого землеробства. Дає стабільні врожаї, вище середнього по Україні", — говорить агроном.

Агроном Сергій Мільшин
Агроном Сергій Мільшин. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Мільшин додає, висаджують коріандр ранньою весною, збирають врожай в середині літа.

"Технологія, що ми робимо – дискуємоДискування — обробіток ґрунту дисковими боронами з метою розпушення поверхневого шару та знищення бур'янів. з осені, ранньою весною культивуємо, сіємо. Даємо дві хімічні обробки й все", — каже чоловік.

Збільшення нішевих культур: як на Миколаївщині вирощують коріандр
Збір врожаю коріандру. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

На інформаційний запит кореспондентів Суспільного у Департаменті агропромислового розвитку Миколаївської ОВА відповіли, в регіоні станом на 2024 рік площа засаджень нішевими культурами становить 64,5 тисячі гектарів.

"Це на 46 відсотків більше, ніж у 2023 році та на 66 відсотків більше у порівнянні з 2021 роком".
Збільшення нішевих культур: як на Миколаївщині вирощують коріандр
Відповідь Департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОВА на інформаційний запит кореспондентів. Суспільне Миколаїв

"Збільшення площ нішевих культур пояснюється, в першу чергу, їх рентабельністю. Аналізуючи структури посівних площ визначено, що частка нішевих культур займає у 2024 році — 5 відсотків від загального обсягу посіву сільськогосподарських культур, у 2023 році — 3,6 відсотка, у 2021 — 2,4 відсотка", — йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок