З 27 до 30 червня у Львові відбувся урбаністичний форум, присвячений розвитку та відновленню українських міст. Одна з сесій у рамках заходу була організована для представників Миколаєва і стосувалася сучасного облаштування прибережних територій.
Про це кореспондентам Суспільного розповів перший заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков.
"Місто Миколаїв — це приблизно 140 кілометрів берегової лінії, розвиток міста дуже пов’язаний з водою — це не тільки річка, місто Миколаїв — це зараз проблема з питною водою. Тобто без води, без одного з основних чинників як минулого, так і теперішнього, так і майбутнього Миколаєва — неможливо", — розповідає Віталій Луков.
Станом на липень 2024 року триває розробка портфоліо проєктів відновлення Миколаєва у напрямку "блакитної економіки". Це відбувається за підтримки Програми розвитку ООН та уряду Данії, розповів керівник проєкту Артем Ващиленко. До підготовки долучилися понад сто фахівців у різних сферах економіки. Тендер на створення ескізу виграла італійська дизайнерська компанія "One Works".
До портфоліо увійшли п’ять проєктів:
- розробка концепції ревіталізації території Миколаївського суднобудівного заводу;
Ревіталізація Миколаївського суднобудівного заводу. Прийнята концепція передбачає, що частина території залишається для потреб суднобудування.
- концепція прибережної території навколо "Клубу юних моряків з флотилією";
Громадський простір по обох берегах Інгулу передбачає прогулянкові зони, залу для конференцій та зустрічей, створення дитячої вітрильної школи, комплексу для обслуговування маломірного флоту.
- концепція індустріального парку для Миколаєва;
Створити індустріальний парк планують на ділянці площею понад 180 гектарів між Херсонським та Баштанським шосе.
- комунікаційна платформа "Миколаїв — місто на хвилі" для комунікації з міжнародною спільнотою;
- концепція, пов’язана з допомогою малому та середньому бізнесу в опануванні принципів "блакитної економіки.
Реалізувати ці проєкти можна буде після закінчення війни. Голова Миколаївського обласного осередку Національної спілки архітекторів України Володимир Сисоєв говорить, що проєктування саме по собі дуже тривалий процес.
"Спочатку розробляються ескізні матеріали, вони проходять громадські обговорення, враховуються усі думки громадськості. Потім служби міста формують містобудівні умови та обмеження, як завдання проєктувальникам. І потім тільки проєктувальники долучаються до створення робочого проєкту", — пояснює архітектор.
Цьогоріч у Миколаєві має відбутися Міжнародний форум, пов’язаний з "блакитною економікою" — з економічною, військово-промисловою, науковою, культурною складовими, каже Віталій Луков.
"Нам допомагають в цьому Данія, ПРООН. Ми зараз шукаємо дуже цікавих таких зірок, які б могли нас підтримати. І восени буде перший такий форум "Миколаїв — місто на хвилі". На цьому форумі ми плануємо вже презентувати попередні розрахунки — скільки коштують мікрооб’єкти ці. І щоб можна було з потенційними нашими донорами спілкуватися щодо укладення попередніх контрактів", — додає Луков.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.