Миколаїв має стати кращим: на онлайн-форумі презентували проєкти з трансформації міста

Миколаїв має стати кращим: на онлайн-форумі презентували проєкти з трансформації міста

Модернізація Миколаєва
Один з концептів модернізації Миколаєва, червень 2024 року. Миколаївська міська рада

У Миколаєві 17 червня на онлайн-форумі "Mykolaiv blue&green economy" презентували проєкти трансформації міста: суднобудування, технопарк та модернізація набережної. Результатами поділилися вітчизняні та іноземні фахівці у галузі блакитної економіки, представники ПРООН та італійські архітектори.

Про це повідомили у пресслужбі Миколаївської міської ради.

Зі слів керівника всеукраїнської громадської організації "Українська асоціація центрів підтримки бізнесу" Артема Ващиленка, постраждалий від війни Миколаїв, має стати кращим, аніж він був до повномасштабного вторгнення.

"Головним підходом до відродження обрано принципи сталості, інновацій, технологічності і дбайливого ставлення до довкілля, які є ключовими для блакитної і зеленої економік", — зазначив посадовець.

"Концепція формування нового прибережного громадського простору "AQUA PORT"

"Відпочинок на воді, спорт, масові громадські заходи, виставки, водний туризм і пляжний відпочинок на нижній набережній Інгулу мають отримати нове обличчя", — каже керівник проєкту Володимир Сисоєв.

Суднобудування, технопарк та модернізація набережної: у Миколаєві презентували проєкти трансформації міста
Проєкт набережної в Миколаєві, де враховані причали для катерів і яхт, спортшкола, готель і місце для прогулянок, червень 2024 року. Миколаївська міська рада

Концепція передбачає простір на воді. На лівому березі причали для яхт і катерів, громадський простір — Водний палац, будівля Клубу юних моряків. На правому березі — муніципальний яхт-клуб, дитячі спортивні школи, готель та набережна.

"Концепція розбудови морського індустріального парку"

Фахівці італійської дизайнерської та архітектурної компанії "One Works" продемонстрували попередні креслення індустріального парку. За задумом він має стати логістичним та інноваційним центром, транспортним хабом, розповіли у пресслужбі.

Зі слів керівника групи експертів, що працювали над концепцією, Володимира Самойленка, індустріальний парк — це понад 4 000 робочих місць, а також щорічний дохід у міський бюджет на 180 мільйонів гривень.

"Індустріальний парк пропонується побудувати на ділянці площею 180 гектарів між Баштанським та Херсонським шосе", — каже чоловік.

"Концепція ревіталізації Миколаївського суднобудівного заводу"

При розробці цього плану фахівці зосередились на збереженні історичних будівель на території заводу, а також реконструкції існуючих споруд та створенні зелених просторів.

"Ми намагалися з усіх сторін подивитись на майбутнє старішого суднобудівного заводу нашого міста, зберегти суднобудування і закласти його розвиток з урахуванням світових тенденцій в цій сфері, що спираються на високотехнологічне виробництво і створення кластерів", — додав керівник експертної групи Ігор Лисицький.

Суднобудування, технопарк та модернізація набережної: у Миколаєві презентували проєкти трансформації міста
Проєкт з реконструкції Миколаївського суднобудівного заводу, червень 2024 року. Миколаївська міська рада

У проєкті передбачені майданчики для малого суднобудування, стоянка катерів і яхт, комплекс технологічного парку, музей кораблів просто неба, офісні та житлові будинки. Крім того, у планах театр і канатна дорога, що з’єднає обидва береги річки, додали в повідомленні.

Крани архітектори пропонують зберегти і підсвітити, як своєрідні "маяки у центрі міста".
Суднобудування, технопарк та модернізація набережної: у Миколаєві презентували проєкти трансформації міста
Проєкт з реконструкції Миколаївського суднобудівного заводу, червень 2024 року. Миколаївська міська рада

Проєкт "Програма сталої трансформації Миколаєва для переходу до блакитної економіки" виконували ВГО "Українська асоціація центрів підтримки бізнесу" разом з Миколаївською міською радою в межах ініціативи "Мери за економічне зростання", що фінансується Європейським Союзом, та за підтримки проєкту "Фонд інновацій", що фінансує Королівство Данія. Проєкти впроваджуються Програмою розвитку ООН.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок