Війна очима військового пілота та оператора дронів "Грю" з миколаївської 123-ї бригади ТрО

Війна очима військового пілота та оператора дронів "Грю" з миколаївської 123-ї бригади ТрО

Військовий зі псевдо "Грю" з 123 бригади Територіальної Оборони
Військовий зі псевдо "Грю" з 123 бригади Територіальної Оборони. Колаж: Суспільне Миколаїв/123 ОБр ТрО

Військовий Миколаївської 123-ї бригади тероборони на псевдо "Грю" у лютому 2022 року повернувся до Києва з Латвії, де кілька років працював над своїм першим літаком. Боєць почав шукати своє місце у війні, маючи досвід військового пілота та роботи в авіації.

Історію військовослужбовця опублікували у 123 ОБр ТрО.

У перші дні війни "Грю" отримав дрон "Мавік" від фонду Сергія Притули. Цього "птаха" він привіз до рідного Миколаєва, де разом з побратимами зі 123-ї бригади почав використовувати його для аеророзвідки.

Його побратим зі псевдо "Ред" став джерелом натхнення для бійця, допомагаючи придбати перший FPV дрон в обмін на японський мопед. З його слів, у бригаді не пригнічується творчість, і кожен може розробляти свої проєкти.

У квітні 2022 року сильний вітер вплинув на польоти дронів, що призвело до втрат з обох сторін. Попри це, бригада продовжувала полювання на дрони противника, адаптуючи свої тактики та обладнання. В одному з випадків дрон "Грю" вибухнув над позиціями росіян, знищивши їхню техніку.

Вибух був страшенної сили, від вибуху нашого дрону здетонував їхній боєкомплект.
Військовий з 123 бригади Територіальної Оборони "Грю"
Військовий з 123 бригади Територіальної Оборони "Грю". 123 ОБр ТрО

У березні 2023 один із побратимів "Грю" тренувався з великим FPV дроном у степу. Під час тренування випадкові перехожі відкрили стрілянину по ньому.

Тренувальний виліт, максимально наближений до бойового, закінчився успішно.

З часом армія РФ також почала використовувати дрони, що призвело до нескінченних дуелей. Одного разу дрон противника знищив автомобіль 123-ї бригади, але ніхто не постраждав.

Коли того року на острови зайшли добре навчені "вагнерівці", окупанти підірвали Каховську ГЕС, не попередивши своїх людей. "Грю" підкреслює, що дії противника, спрямовані на цивільні об'єкти, мотивують його та його команду до жорсткої відповіді.

Повінь була страшною, ми вилітали на заміри води, з двоповерхових будинків стирчали з-під води лише дахи.

До війни "Грю" поїхав до друзів у Латвію на тиждень і залишився там на три роки, будуючи свій перший літак. Закінчивши проєкт, він повернувся в Україну, щоб боротися проти російських військових.

"Грю" та його побратими з 123-ї бригади ТрО використовують сучасні технології та інноваційні підходи у війні, розповіли у бригаді. Вони пристосовуються до нових умов, знаходять творчі рішення та продовжують боротися за свою країну.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок