Понад 300 охочих: як миколаївські випускники готуються до вступу у військові виші

Понад 300 охочих: як миколаївські випускники готуються до вступу у військові виші

Станом на червень 2024 року в Україні триває вступ до вищих військових навчальних закладів. Миколаївські випускники готуються до вступу у виші та обирають вподобані спеціальності.

Про підготовку до вступу кореспонденти Суспільного поспілкувалися з абітурієнтами та рекрутерами.

За словами начальника відділу рекрутингу та комплектування Миколаївського обласного ТЦК та СП Сергія Луценка, процес підготовки вступу до вищих військових навчальних закладів розпочався першого січня.

"Вступникам розʼяснюють, що є така можливість, розповідають, які є виші та спеціальності. Тобто їх вже мотивують до військової служби. Звісно вони ще молоді й може не визначилися, ким бажають стати, але ми проводимо бесіди з батьками. Ми їх запрошуємо до себе і вмотивовуємо, що це потрібно", — зазначає Луценко.

Сергій Луценко додає, вступ до вищих військових навчальних закладів передбачає проходження військово-лікарської комісії.

"Хлопці, які виявляють бажання бути льотчиками, для льотного складу комісія дуже серйозна там перевіряється все повністю. Є показники, які, на жаль, не дають право людині поступити у військовий вищий навчальний заклад. Якщо показники мінімальні, то пропонують тилові посади", — пояснює Луценко.

Випускник 11 класу Іван проходить військово-лікарську комісію. Хлопець говорить, вже обрав виш, до якого вступатиме.

"Обрав воєнну тематику, тому що я багато надивився. Я багато чого бачив і не скажу, що зʼявився певний патріотизм, більше зіграло те, що наші 20-річні хлопці, скільки я бачив та знав, скільки 20-річних знайомих у мене було — помирають, гинуть, а я сиджу вдома і нічого не роблю. Я подумав, що це неправильно", — розповідає Іван.

Зі слів хлопця, вдома його вибір підтримав тільки дідусь, який також є військовим.

"Мої рідні, напевно, як і всі рідні, сказали, що це неправильний вибір, краще б було сидіти вдома, але я їм сказав: "Я не буду ніде ховатися, їхати, я народився в Україні — я тут і залишусь", — каже Іван.

До Житомирського військового інституту на факультет управління БпЛА планує вступати Ростислав.

"Я, напевно, був вмотивований діями батька-військовослужбовця, який з 2014 року був мобілізований й досі являється військовослужбовцем. Також, скоріш за все, зіграв патріотизм, бажання бути корисним та допомагати як своїй державі, так і захистити свою сімʼю", — розповідає Ростислав.

Ще один випускник Дмитро каже, що хоче допомагати Україні. Втім, додає хлопець, воювати не готовий, тому обрав для себе іншу спеціальність — військова журналістика.

"Я багато років займався журналістикою і під час повномасштабного вторгнення. Вирішив, що це може допомогти людям та хочу показати їм правду", — пояснює Дмитро.

Начальник відділу рекрутингу та комплектування Сергій Луценко зазначає, визначений план вступників до вищих військових навчальних закладів — до 300 людей. Станом на 18 червня 2024 року охочих вступити до вишів понад трьохсот випускників, додає він.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок