У Корабельному районі Миколаєва реконструюють водомережі

У Корабельному районі Миколаєва реконструюють водомережі

Люди несуть пляшки з водою, щоб отримати чисту воду
Люди несуть пляшки з водою, щоб отримати чисту воду у Миколаєві. Getty Images

Міжнародна фінансова організація НЕФКО та Миколаїв підписали угоду про надання інвестиційного гранту для реконструкції системи водопостачання у Корабельному районі міста.

Про це повідомляє міжнародна фінансова організація Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО).

Данія виділила приблизно 5,36 мільйона євро на реалізацію проєкту покращення водопостачання в Миколаєві. Проєкт спрямований на покращення управління системою водопостачання в Корабельному районі та відновлення міських водогонів.

Металева труба, яку замінюють, квітень 2024 рік
Металева труба, яку замінюють, квітень 2024 рік. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Основною метою проєкту є реабілітація чинної системи водопостачання для підвищення її надійності та сталості, повідомляють на сайті НЕФКО. Корабельний район було обрано через високу густоту населення — 70 тисяч людей.

Проєкт включає кілька ключових заходів:

  • заміну близько 11 кілометрів труб;
  • встановлення 55 загальнобудинкових лічильників з дистанційним збором даних;
  • заміну помп на трьох водонапірних станціях.
"Очікується, що це призведе до економії коштів міського бюджету в розмірі близько 93 000 євро на рік".

Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич підкреслив, що питання водопостачання залишається пріоритетним для міста.

"Реконструкція мереж є особливо важливою для Корабельного району, де розподільча мережа перебуває в особливо поганому стані. Сподіваюсь, що реалізація проєкту дозволить зменшити втрати води та покращити послуги для мешканців району", — каже Сєнкевич.

Металева труба, яку замінюють, квітень 2024 рік
Металева труба, яку замінюють, квітень 2024 рік. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Заступник голови місії Посольства Данії в Києві Йенс Мартін Альсбірк зазначив, що Данія взяла на себе шефство над Миколаєвом та областю після звернення президента Зеленського до парламенту Данії в березні 2022 року.

"Цей патронат перетворився на багатогранне партнерство, яке охоплює різні сфери співпраці. Данія з гордістю підтримує черговий пакет допомоги, спрямований на підвищення надійності та сталості міської мережі водопостачання", — розповів Альсбірк.

Директорка з інвестицій IFU Аннеметте Дітлевсен додала, що цей проєкт є першим, що фінансується DSIFDanida Sustainable Infrastructure Finance, і спрямований на відновлення постачання питної води для населення Миколаєва.

"Підписана грантова угода демонструє готовність DSIFDanida Sustainable Infrastructure Finance сприяти відновленню Миколаєва зараз і в наступні роки", — каже директорка.

Металева труба, яку замінюють, квітень 2024 рік
Металева труба, яку замінюють, квітень 2024 рік. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Інвестиційна радниця компанії НЕФКО Ірина Федоренко зазначила, що з 2021 року НЕФКО керує грантовими коштами DSIF.

Разом працюємо над своєчасною та ефективною реалізацією цього проєкту, який стане першою з кількох данських інвестицій в інфраструктуру Миколаєва.

"Наша мета — забезпечити гідний рівень послуг водопостачання для населення міста та внутрішньо переміщених осіб", — каже Федоренко.

Система водопостачання Корабельного району перебуває в поганому технічному стані, втрати води сягають близько 40 відсотків, повідомили у "Миколаївводоканалі". Помпове обладнання на трьох основних помпових станціях є застарілим і не відповідає поточним потребам.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок