У Вознесенську Миколаївської області відкрили Центр життєстійкості

У Вознесенську Миколаївської області відкрили Центр життєстійкості

У Вознесенську, що на Миколаївщині, запрацював Центр життєстійкості. Приміщення відновили коштом місцевого бюджету. Тут надаватимуть психологічну допомогу сім’ям, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення.

Про відкриття центру дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Зі слів начальниці управління соціального захисту Ірини Шишляннікової, у Вознесенську налічується 130 сімей, в яких під час повномасштабної війни загинув хтось із рідних. З моменту відкриття закладу, від третього червня, по допомогу вже звернулися 50 людей.

"Ми надали психологічну допомогу, індивідуальні консультації. І поки готуємось до проведення групових занять. Це шафа для кінетичного піску, ми її будемо використовувати в заняттях з родинами. Також є наліпки й смайли, це допомагає в роботі психологу", — розповідає Ірина Шишляннікова.

Тут косметичний ремонт. Здійснена експертиза самого приміщення щодо відповідності та безбарʼєрності.

Заступниця директора Вознесенського центру надання соціальних послуг Сніжана Веселова зазначає, ще одне приміщення ремонтують з грудня 2023 року, аби покращити послуги соціальної адаптації.

"У нас повністю підлога зроблена. Зроблений капітальний ремонт даху. Пошпакльовані та пофарбовані стіни, стеля також зроблена. У нас не було санвузлу, тепер він є. Тут просто залишилися кінцеві роботи. Мають встановити кондиціонери та світильники", — розповідає Веселова.

Сніжана Веселова відкриває кран в умивальнику у санвузлі відремонтованого приміщення центру
Сніжана Веселова відкриває кран в умивальнику у санвузлі відремонтованого приміщення центру. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Заклад планують відкрити протягом місяця, додає заступниця директора Вознесенського центру надання соцпослуг.

"Тут буде гурткова, тренінгова робота, проведення лекцій. Людей будемо збирати, щоб донести їм якусь інформацію. Послугу можуть отримати люди похилого віку, особи з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, сімʼї, що опинилися в складних життєвих обставинах, військові та члени їх родин", — повідомляє Сніжана Веселова.

За словами заступника Вознесенського міського голови Олександра Мизгала, на ремонт другого приміщення гроші також виділили з міського бюджету.

"Меблювання і комплектування внутрішнього простору здійснено коштом ПРООН. Було здійснено закупівлю вуличних тренажерів з метою покращення опорно-рухової активності жителів нашої громади, а також для фізичної реабілітації тих осіб, які цього потребують", — каже Мизгало.

Вуличні тренажери на території соціального закладу Вознесенська
Вуличні тренажери на території соціального закладу Вознесенська. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

На простір соціальної адаптації протягом 2023 року виділили приблизно три мільйони гривень, протягом 2024 року – один мільйон 600 тисяч гривень, повідомляє Олександр Мизгало.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок