У Миколаєві відкрили найбільше у місті укриття для учнів ліцею

У Миколаєві відкрили найбільше у місті укриття для учнів ліцею

У одному з ліцеїв Миколаєва 30 травня відкрили найбільше захисне укриття у місті, його площа майже 900 квадратних метрів. Одночасно в ньому може перебувати 500-550 дітей.

Про це кореспондентам Суспільного розповів виконувач обов’язків директора ліцею Дмитро Васильков.

За словами директора ліцею, укриття поділене на зони: є медичний пункт, санітарні кімнати, мінібібліотека та три кінозали.

"Кожен вчитель зі своїм дидактичним матеріалом продумує концепцію уроків. Спускаючись сюди є чим дітям зайнятися. Розподілено на 5 великих приміщень. Кожен кабінет поділений на локацію, на зони, де кожна локація має свою аудиторію", — говорить Дмитро Васильков.

У Миколаєві відкрили найбільше укриття для учнів ліцею
Класи розділені між собою. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

На відкриття прийшла восьмикласниця Дар’я. Дівчинка каже, завдяки укриттю буде можливість продовжувати уроки під час тривоги.

"Меблі і оформлено дуже все гарно. Я прям сьогодні була дуже в захваті. Тому що все дійсно зроблено якісно, і зроблено з любов’ю", — розповідає Дар'я.

У Миколаєві відкрили найбільше у місті укриття для учнів ліцею
Учениця ліцею Дар'я. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

На облаштування укриття витратили майже 10 мільйонів гривень. Ініціювали збір представники видання "Українська правда" у співпраці з фондом "CORE Response" та "SaveED". Ремонтні роботи тривали пів року, зазначає співзасновниця фонду "SaveED" Ганна Новосад.

"Воно облаштоване відповідно до всіх вимог. Тут хороша вентиляція, тут можна дихати. Тут головне, що хороше освітлення, тому що ми під землею, і бути під землею довго — складно для людини. Це просто створені, як на мене, гідні умови для того, щоб миколаївські діти могли просто комфортно навчатися", — говорить Новосад.

За словами начальниці управління освіти Миколаївської міської ради Ганни Личко, це 42 захисне укриття серед шкіл та дитсадків міста.

Тобто таким чином ми готуємося до того, щоб розпочати очно освітній процес, бо очний освітній процес набагато результативніший.
У Миколаєві відкрили найбільше укриття для учнів ліцею
Учениці ліцею. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Нині триває ремонт ще сім найпростіших укриттів у школах та дитсадках. З 1 вересня у Миколаєві планують розпочати очне навчання, додає начальниця управління освіти Миколаївської міської ради Ганна Личко.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок