Миколаївський суд ухвалив рішення щодо директорки окупованого дитсадка на Херсонщині

Миколаївський суд ухвалив рішення щодо директорки окупованого дитсадка на Херсонщині

Підозрювана директорка дитсадка
Підозрювана директорка дитсадка. Getty Images

Отримувала дитячі книжки російською мовою, забезпечувала виплату заробітної плати в рублях, впроваджувала освітні стандарти Росії: за версією слідства під час окупації Херсона підозрювана погодилась очолити незаконно створений дошкільний навчальний заклад, її справу розглянули у суді Миколаєва.

Про це повідомили у Центральному районному суді міста Миколаєва.

Слідча суддя Центрального районного суду міста Миколаєва Галина Подзігун розглянула клопотання щодо обрання міри запобіжного заходу мешканці Херсона, яка підозрюється у пособництвічастина 1 статті 111-2 Кримінального кодексу України з Росією під час окупації міста.

В ході розгляду, судом досліджено, зокрема покази співробітників дитячого садку, які повідомляли, що підозрювана неодноразово пропонувала приступити до роботи в створеному окупаційною адміністрацією закладі.

"Зазначала, що для них велика честь працювати на РФ, на що вони відповіли відмовою", — розповіли у суді.

Підозрювана не визнала свою провину, заявила, що залишилась працювати на тій самій посаді, яку обіймала раніше. Просила не застосовувати до неї запобіжний захід, пов'язаний з триманням під вартою.

Захисниця просила обрати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

За результатами розгляду слідча суддя ухвалила застосувати до підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок