На Миколаївщині запрацюють валідатори для безготівкової оплати проїзду в громадському транспорті

На Миколаївщині запрацюють валідатори для безготівкової оплати проїзду в громадському транспорті

У Вознесенську на Миколаївщині триває процес установки та запуску валідаторів у громадському транспорті. Ці пристрої дозволять безготівково розраховуватися за проїзд.

Детальніше про це дізнавалися кореспонденти Суспільного.

У громадських транспортах Вознесенська вже встановлені валідатори, але вони поки не працюють. Місцевий житель Ярослав каже, що встановлення валідаторів – гарна ідея, однак чекає на момент, коли зможе оплачувати проїзд безготівково.

"Розраховуюсь майже завжди карткою. І тримаю майже всі гроші на картці. Було б зручно і в маршрутці, і в магазині розрахуватися саме карткою," – каже Ярослав.

Він додає, що для користувачів, у яких банки з комісією в терміналах, це було б дуже корисно, бо деякі люди не користуються готівкою.

Інші жителі Вознесенська мають різні думки щодо встановлення валідаторів у громадському транспорті. Місцевій жительці Марії наявність ліквідаторів непринципова.

"Я можу і готівкою розраховуватися, можу і телефоном. Непринципово. Але не знаю, як буде для старшого покоління, наскільки їм буде це зручно," – каже місцева жителька Марія.

Жителька Вознесенська Анна не вбачає для себе необхідності у валідаторах.

"Якщо більшість населення вважає за потрібне, то можна було б запровадити. Для себе вбачаю необхідність у розширенні маршрутів, щоб транспортний засіб ходив частіше," – коментує Анна.

Місцева жителька Каріна каже, що валідатори у Вознесенську потрібні.

"Потрібно, звичайно. Ми рухаємося вперед і зараз в основному йде безготівковий розрахунок," – говорить Каріна.

Заступник вознесенського міського голови Олександр Мизгало повідомив, що 24 валідатори закупили за гроші місцевого бюджету восени 2023 року. За його словами, їх встановили майже на всіх визначених транспортних засобах.

"На деяких буде замінено на прохання перевізника, тому що деякі авто вийшли на ремонт. Тому буде переустановлено 4 валідатори на інші транспортні засоби. Це трошки затримало запуск повністю всіх валідаторів," – каже Мизгало.

Заступник міського голови Вознесенська Олександр Мизгало
Заступник міського голови Вознесенська Олександр Мизгало. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Він додає, що через заміну авто потрібне перепідписання додаткової угоди.

Олександр Мизгало запевнив, що жителі Вознесенська зможуть безготівково оплачувати проїзд вже найближчим часом. Розрахуватися можна буде будь-якою банківською карткою.

"Буквально на наступному тижні ми плануємо запуск одного маршруту тестово, де можна буде розраховуватися безготівково. Тобто телефоном або карткою".

"А пізніше, думаю, протягом двох-трьох тижнів після цього буде також у тестовому режимі запущений варіант оплати пільгових категорій. Дві категорії – на 100% та 50% пільговий," – розповідає Мизгало.

Валідатор у громадському транспорті
Валідатор у громадському транспорті. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

З його слів, у випадку з пільговими категоріями буде додаткова процедура.

"Треба буде через соцзахист звʼязуватись з пільговиками. Вони повинні надати згоду, бо це буде підʼєднано до їхньої банківської картки для оплати. І валідатор буде зчитувати, в кого пільга є, а в кого немає," – пояснює заступник міського голови.

Запуск всіх валідаторів планується завершити приблизно до кінця червня.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок