Поповнення у Миколаївському зоопарку: народилися дитинчата верблюда, лами та поні

Поповнення у Миколаївському зоопарку: народилися дитинчата верблюда, лами та поні

У Миколаївському зоопарку народилися верблюд, поні та лама
Новонароджені тварини Миколаївського зоопарку. Колаж: Максим Місайлов/Суспільне Миколаїв

У Миколаївському зоопарку в родинах верблюдів, лам та поні народилися дитинчата. Новонароджена малеча грається, пізнає світ та зустрічає відвідувачів у літніх вольєрах.

Як чотирилапі малюки адаптуються до життя журналістам Суспільного розповіла заступниця завідувача відділу копитно-хоботних тварин зоопарку Віра Журавльова.

Малюк, на ім'я Зуфар народився у родині двогорбих верблюдів четвертого квітня 2024 року. Зі слів фахівчині, дитинча вже проявляє свій характер.

"Ще маленький, рано щось казати, але вже демонструє характер головного самця в групі. Зараз намагається захистити свою матір від людей, які заходять прибирати чи годувати. Він надуває губи, підходить з грізним виглядом, намагається робити рухи, притаманні дорослим. Думаю, згодом буде лідером у нас", — розповідає жінка.

Поповнення в Миколаївському зоопарку: народилися дитинчата верблюда, лами та поні
Верблюжа Зуфар, 7 травня 2024 рік. Поліна Гожбур/Суспільне Миколаїв

Заступниця завідувача відділу зоопарку говорить, до відвідувачів Зуфар ставиться байдуже.

"У нього існує мама й більше ніхто. Він зараз повністю залежить від материнського вигодовування. Саме тому для нього найголовнішою є мама", — каже Віра Журавльова.

Працівниця каже, коли малюк тільки народився, близько тижня просидів у відокремленому вольєрі з мамою, перш ніж опинитися у вуличному.

"Ми, як правило, новонароджених малюків кілька днів тримаємо в закритому приміщенні, щоб вони звикли до матері. Ми спостерігаємо, як вони смокчуть вим'я, скільки разів вони підходять до вимені. Все це відстежуємо. Якщо все гаразд, погода дозволяє, ми випускаємо", — розповідає фахівчиня.

Поповнення в Миколаївському зоопарку: народилися дитинчата верблюда, лами та поні
Верблюжа Зуфар разом з мамою, 7 травня 2024 рік. Поліна Гожбур/Суспільне Миколаїв

Зі слів заступниці, дитинча двогорбих верблюдів народжується вагою близько 50 кілограмів та зростом понад метр. Дорослим верблюд стає у 3-4 роки, додає вона.

"Він народжується високий, з довгими ногами, в яких плутається, поки вчиться ходити. Ноги Зуфара були в розкорячку, криві, передні схожі на літеру "х". Наші фахівці питали мене: "А як же в нього з ногами?" Зараз нормальні ніжки, вже вирівнюються. Він навчився сам вставати, мама його добре годує і взагалі прекрасна матуся", — говорить жінка.

Серед новонароджених дитинчат і самиця лами Нонна. Працівниця каже, народилася невчасно — взимку, другого лютого цьогоріч.

Потрібно висушити, розмасажувати, обігріти цього дитинча.

"Було ще холодно, ми не чекали на цей приплід. Нам довелося її з мамою помістити в помешкання, зробити теплу, глибоку підстилку. На ламеня надягли вовняну кофту, у якій вона жила до місяця, такий светр у неї був хороший, теплий. Згодом помітили, що вона вже не боїться холоду, а надворі потеплішало, і ми їх вивели. Вони зараз у нас у відкритому вольєрі", — розповідає Журавльова.

Заступниця розповідає, маленька Нонна дуже любить свого тата на ім'я Клим.

"Батька більше любить, ніж маму. Вона ходить за ним, пристає до нього, грає з ним. Він від неї відмахується, але терпить", — каже фахівчиня.

22 березня 2024 року народився вороно-рябий жеребчик шетлендського поні. Малюка назвали Приват, він змалечку бігає з родичами у відкритому вольєрі.

"Це тварини стадні. Вони взаємодіють, у них соціальні взаємовідносини у групи. Йому потрібне спілкування. Самотність — це погано", — говорить Журавльова.

Працівниця додає, це травоїдні тварини, вони їдять овочі, фрукти, зернофураж.

"Раціон розраховується за видом та величиною тварини. Непарнокопитні їдять неперемелений фураж, неперемелені овочі. А жуйним тваринам все це перемелюється. Траву вони всі їдять однаково, залежно від маси тварини, наприклад, верблюд з'їдає більше, ніж лама", — розповідає заступниця.

Проте, малюки певний проміжок часу харчуються маминим молоком.

"Лактація у верблюдів близько року. Лама теж місяців 7-9 годуватиме, але поні та лама вже їдять те, що їдять дорослі. Верблюжа ще тільки робить спроби, коли бачить, щось мама там їсть", — каже Журавльова.

Поповнення в Миколаївському зоопарку: народилися дитинчата верблюда, лами та поні
Ламеня Нонна разом з мамою, 7 травня 2024 рік. Поліна Гожбур/Суспільне Миколаїв

Чотирилапа малеча полюбляє гратися, розповідає фахівчиня.

"Діти всі по-своєму грають. Хтось кусається, хтось лягає, хтось штовхається. Коли є кілька малюків, вони дорослих не дістають, вони грають між собою", — говорить жінка.

Фахівчиня зазначає, увагу треба приділяти будь-якій тварині, особливо новонародженим малюкам.

Треба багато уваги, досвід, бажання і любов.

"Треба простежити, як вони встають на ніжки, скільки разів вони смокчуть вим'я. Тому що у дорослих вже стандартне життя, вони знають порядок дня, коли до них приходять, скільки разів їх годують, що їм мають дати. Коли з'являються малюки, потрібна особлива увага, наприклад, поспостерігати, щоб інші члени групи не ображали малюка", — розповідає заступниця.

Поповнення в Миколаївському зоопарку: народилися дитинчата верблюда, лами та поні
Поні Приват. Поліна Гожбур/Суспільне Миколаїв

Також зі слів працівниці зоопарку, малечу відокремлюють від дорослих особин за певних причин.

"Місця обмаль, дорослі тварини можуть випадково притиснути малюка, десь штовхнути, наступити. Тому спочатку ми їх оберігаємо. Ламеня й поні вже бігають разом з усіма зі своїх родин, верблюжа згодом теж ходитиме з іншими. Спочатку треба дати можливість зміцніти, щоб дитинча було активним і мобільним, могло рухатися впевнено", — каже заступниця.

Працівниця каже, проблеми із вихованням молодняку виникають за рідкісним винятком.

"Мами у нас дуже сумлінні, захищають своїх дітей, виховують, годують, вчать. У нас дуже дбайливі батьки у всіх малюків і ми просто спостерігаємо за їх розвитком", — говорить жінка.

За словами фахівчині, всі перераховані тварини розмножуються майже щороку.

Поповнення в Миколаївському зоопарку: народилися дитинчата верблюда, лами та поні
Верблюжа Зуфар разом з мамою, 7 травня 2024 рік. Поліна Гожбур/Суспільне Миколаїв

Заступниця Віра Журавльова зазначає, зоопарк — це музей живої природи. Техніка безпеки у зоопарку — номер один.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок