Чотирилапі помічники: службові собаки допомагатимуть розміновувати Миколаївщину

Чотирилапі помічники: службові собаки допомагатимуть розміновувати Миколаївщину

Собака, яка шукає вибухонебезпечні предмети
Пес Альф . Колаж: Яна Тітуренко/Суспільне Миколаїв

Кінологи-сапери Міжрегіонального центру швидкого реагування розміновуватимуть деокуповані території Миколаївщини. Для цього фахівцям допомагатимуть спеціально підготовлені собаки.

Про це 15 квітня повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

Зі слів начальника відділення зв'язків з медіа та роботи з громадськістю Валерія Шокутько, майже два десятиліття рятувальники України заохочують пошуково-рятувальних собак для допомоги постраждалим.

"Після російської агресії у міжрегіональному центрі швидкого реагування для гуманітарного розмінування територій почали використовувати мінно-пошукових псів", — повідомляє Шокутько.

Сапер-кінолог Євген Шолудько працює в парі з бельгійською вівчаркою Альфом. Собаці два з половиною роки.

"Кожен виїзд на залучення — це виклик, але одночасно й досвід. Альф позначає місце, де знаходяться вибухонебезпечні предмети, далі його перевіряє сапер з металодетектором", — розповідає Євген Шолудько.

Ми взаємодіємо на рівні довіри один до одного, адже працюємо для досягнення спільної мети.
Чотирилапі помічники: службові собаки допомагатимуть розміновувати Миколаївщину
Сапер-кінолог Євген Шолудько зі своїм напарником псом Альфом. Скріншот з відео ДСНС України

За словами сапера-кінолога Андрія Балашова, розмінування з допомогою службових собак — це спокійна, врівноважена та ретельна робота пошуку.

"Мінно-пошукова собака — це не активний пошук, а пасивний. Собака повинна по маршруту проходити десять метрів, і по тому ж самому маршруту повертатися назад. Охоплюючи зону в ширину 0,5 метрів, і так поетапно вона повинна проходити квадрат, котрий позначає сапер", — говорить Андрій Балашов.

Начальник відділення спеціальних мінно-пошукових робіт Олександр Журід розповідає, вперше гуманітарне розмінування за допомогою собак організували на Харківщині.

"Шукали боєприпаси на ділянці, де раніше базувалися окупанти. За місяць роботи нам вдалося знайти близько 30 вибухонебезпечних предметів, серед яких: протитанкові міни та артилерійські снаряди", — каже Олександр Журід.

Чотирилапі помічники: службові собаки допомагатимуть розміновувати Миколаївщину
Демінери. Скріншот з відео ДСНС України

Станом на квітень 2024 року 156 тисяч квадратних кілометрів, що становить 26 відсотків всієї території країни заміновано вибухонебезпечними боєприпасами. Розмінування здійснюють за підтримки міжнародних партнерів, повідомили у ДСНС України.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок