Первомайськ на Ольвіополь: Комітет Верховної Ради підтримав перейменування міста на Миколаївщині

Первомайськ на Ольвіополь: Комітет Верховної Ради підтримав перейменування міста на Миколаївщині

Доповнено
Первомайськ.
Первомайськ. Фото: Wikimapia.

Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва десятого квітня підтримав рішення щодо перейменування Первомайська, що на Миколаївщині, на Ольвіополь. Пропозицію запропонували на розгляд парламенту.

Про це повідомив депутат Первомайської міської ради Тимур Глушко.

За його словами, рішення про нову назву підтримали 15 членів Комітету з 21-го присутнього на засіданні. За зміну назви міста має проголосувати парламент.

У коментарі Суспільному Тимур Глушко додав, що велика кількість містян проти перейменування, а також депутати тривалий час не могли визначитися стосовно назви міста.

До конкретної згоди не дійшли, тому маємо наразі таку розбіжність думками між містянами. Краще було б всім об'єднатися та визначити ту назву, яка б всіх влаштувала.

До того ж Глушко зазначив, у разі остаточного рішення щодо перейменування, містянам не треба буде повністю міняти документи, але деякі доведеться.

"Нам повідомили, що документи не треба буде змінювати, але все одно жителі зіткнуться з проблемами у нотаріальних діях. Людям у такому випадку доведеться брати нові витяги з місця реєстрації та оновлювати печатки. Найбільше з цим зіткнуться підприємці", — сказав чоловік.

Окрім цього, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь прокоментував на своїй Facebook сторінці перейменування міста.

"Імперський Ольвіополь замість "червоного" Первомайська? Не заслужила цього Миколаївщина...", — висловився він.

Що відомо про перейменування на Миколаївщині

  • Третього листопада 2021 року уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь запропонував змінити назви декількох населених пунктів у Миколаївській області через їхній "російськомовний характер". Зокрема, зі слів Тараса Кременя, йдеться про такі населені пункти як Первомайськ, Южноукраїнськ, Арбузинка та Луч.
  • 27 липня 2023 року набув чинності Закон України про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізацію топонімів. Тепер рішення про демонтаж радянської символіки може приймати місцева влада.
  • Раніше у Первомайську тривало громадське обговорення щодо перейменування міста. До обрання нової назви долучалися містяни, місцева влада та експерти — краєзнавці, історики, письменники.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок