Можливість для безробітних: у Миколаєві відкрили курси з пекарства

Можливість для безробітних: у Миколаєві відкрили курси з пекарства

У Миколаєві люди можуть отримати професію, завдяки безплатним курсам з пекарства, організованим благодійним фондом "Щедрик". Навчання пропонує не лише опанування навичок випікання, але й перспективу працевлаштування на місцевому хлібзаводі.

Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з організаторкою курсу та з тими, хто на ньому навчається.

З 20 березня студентки курсу пекарів проходитимуть виробниче навчання на базі хлібзаводу, розповіла співзасновниця фонду Наталя Горбенко.

"Наразі у "Щедрика" є проєкт, який дає можливість людям заробляти кошти самостійно, отримати якусь нову роботу, нові навички, чи працевлаштуватися на якусь професію, яку вони раніше не мали, або зайнятися підприємництвом, і працювати на себе. Також у нас навчаються на майстра манікюру, на кравців і на вебдизайнерів", — говорить вона.

Співзасновниця фонду "Щедрик" Наталя Горбенко.
Співзасновниця фонду "Щедрик" Наталя Горбенко. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Пампухи, пироги, рогалики та хліб — все це студенти курсів пекарів навчилися робити за декілька занять.

Одна з учениць курсу Ніна переїхала до Миколаєва з Баштанського району на початку квітня 2022 року. Каже, саме тоді її село звільнили з окупації. До повномасштабного вторгнення жінка працювала вихователем у дитячому садочку, останні два роки не працює.

"Перейти на якусь іншу професію або піти навчатися в мене немає коштів, бо я безробітна. Завдяки цьому фонду мене прийняли, мені дуже подобається. Ми випікаємо, навчаємося чомусь іншому, нам показують те, чому вдома не навчишся. У майбутньому я планую працювати за цією спеціальністю, тому що пекарі треба завжди. Оскільки зараз такий час, що садочки закриті, я не маю можливості піти на цю професію", — розповідає Ніна.

Учениця курсу Ніна, 15 березня 2024 року.
Учениця курсу Ніна, 15 березня 2024 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Ще одна учениця Раїса в минулому була підприємицею. Жінка родом із села на Кінбурнській косі, там мала власний бізнес, але в Миколаєві мусить починати все спочатку. Тому прийшла на курси, аби навчитися працювати з тістом та отримати розряд пекаря.

"Я все життя працювала підприємцем. Нині в мене вже немає такої можливості повернутися додому на косу (Кінбурнську — ред.), і я б хотіла відкрити своє підприємство тут, по пекарських виробах, піцерію, наприклад", — каже Раїса.

Учениця курсу Раїса.
Учениця курсу Раїса. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

По закінченню навчання кожна студентка отримає свідоцтво про завершення курсів державного зразка та другий розряд пекаря. Загалом курс триватиме три місяці, по закінченню цього терміну жінки будуть працевлаштовані на Миколаївський хлібзавод №1.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок