Миколаївського депутата Невінчаного позбавили мандата

Миколаївського депутата Невінчаного позбавили мандата

Миколаївського депутата Невінчаного позбавили мандата
. Колаж Суспільне Миколаїв/Getty Images

Під час засідання сесії Миколаївської міськради 29 лютого 31 депутат проголосував за позбавлення мандата Максима Невінчаного, який був обраний від партії "Опозиційна платформа за життя". Підставою стала несплата Невінчаним аліментів та антиукраїнська позиція.

Про це йшлося під час засідання чергової 29-ї сесії Миколаївської міської ради.

За словами директора юридичного департаменту Євгена Юзвака, є три законні підстави, щоб достроково припинити повноваження депутата:

  • набуття чинності обвинувального вироку суду, за яким депутата засуджено до покарання;
  • за особистою заявою депутати місцевої ради про складання депутатських повноважень;
  • несплата аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 12 місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Саме третій пункт став підставою для позбавлення Невінчаного мандата.

"Ми встановили та задокументували наявність третьої підстави щодо несплати аліментів понад 12 років: є рішення суду від 2017 року про стягнення аліментів, є чинне виконавче провадження, є розрахунок заборгованості, що видала Державна виконавча служба. Цю заборгованість показала сама особа у декларації за 2020 рік, це остання декларація Невінчаного у реєстрі декларацій", — розповів Євген Юзвак.

Депутатка Олена Кісельова додала, що окрім цієї підстави варто врахувати антиукраїнську позицію Невінчаного.

"Він зрадник України, зрадник місцевої громади і ще додалось, що він зрадник власної дитини".

"У нашому випадку, якщо за два роки повномасштабної війни у законодавстві немає інших змін, як позбавити мандата колаборанта, то значить будемо позбавляти його у зв'язку з тим, що він злісний неплатник аліментів. Бо інших правових підстав немає", — сказала Кісельова.

31 депутат проголосував за позбавлення Невінчаного мандату, а також у проєкт рішення внесли додаткове формулювання "за антиукраїнську позицію". Юридичному департаменту доручили звернутись до правоохоронних органів щодо діяльності ексдепутата.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок