Забезпечення житлом переселенців: які умови на Миколаївщині

Забезпечення житлом переселенців: які умови на Миколаївщині

У громадах Миколаївщини станом на лютий 2024 року перебувають понад 129 тисяч переселенців, з них — понад 74 тисячі жінок, 34 тисячі дітей, 10 тисяч людей похилого віку та п'ять тисяч людей з особливими потребами.

Про це під час брифінгу розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації Оксана Єльчієва.

Зі слів посадовиці, більш ніж 64 відсотки — це жителі Миколаївщини, які емігрували на території області через певні обставини. Понад 27 відсотків (32,9 тисячі) — жителі Херсонщини.

"На сьогодні в територіальних громадах 106 об'єктів соціального тимчасового житла, в яких проживає понад 400 осіб. Є і п'ять місць тимчасового поселення, в яких проживає 322 внутрішньо переміщені особи", — каже Оксана Єльчієва.

На сьогодні немає жодної громади в Миколаївській області, де не було б ВПО.

Також біженців розміщують у 43 комунальних установах регіону — це понад 8,9 тисячі людей, додає директорка департаменту.

Забезпечення житлом переселенців: які умови на Миколаївщині
Оксана Єльчієва та Альона Каптан. Кадр з відео: Миколаївська ОВА

Голова ради з питань ВПО при Миколаївській ОВА Альона Каптан говорить, що Данська рада у справах біженців реалізує програму з допомоги переселенцям, які орендують квартири. Людям надають фінансову підтримку залежно від кількості орендованих кімнат.

"У них варіюється від 6 до 10 тисяч. Єдина умова — людина має бути або працевлаштована, або стояти на обліку в центрі зайнятості. Тому можна звертатися або до мене безпосередньо, або в саму раду. Розрахована допомога тільки в Миколаєві на 250 сімей", — говорить Альона Каптан.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок