Чому миколаївцям найближчим часом не варто очікувати питну воду у кранах

Чому миколаївцям найближчим часом не варто очікувати питну воду у кранах

Станом на 23 серпня 2023 року у водопровідній системі Миколаєва подається технічна вода. Мер міста розповів, що найближчим часом питної води у кранах жителів не буде, через проблеми з водозабезпеченням у Кривому Розі після підриву Каховської дамби.

Про це кореспонденту Укрінформ розповів міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич.

"Кілька тижнів тому я дійсно казав, що незабаром у кранах миколаївців буде питна вода. Тоді була така надія, але зараз ситуація ускладнилася. Тому поки це неможливо. Ми ж змінили місце водозабору і тепер пов’язані з водоймами Дніпропетровщини. А в Кривому Розі великі проблеми з водою після підриву Каховської ГЕС", — говорить мер Миколаєва.

За словами Олександра Сєнкевича, аби заповнити водойми у Кривому Розі, треба спустити воду з тамтешніх гірничозбагачувальних комбінатів в річку Інгулець. Оскільки Миколаїв використовує воду з Інгульця, що подається через зрошувальні системи, рівень солей у воді збільшиться.

Окрім того, каже міський голова, брати воду з Дніпра, де знаходиться насосна станція Миколаєва — неможливо, адже армія РФ обстрілює її з мінометів.

Що відомо про ситуацію з водою у Миколаєві

  • 17 липня 2023 року на сайті міськради повідомили, що найближчого місяця у Миколаєві відновлять подачу питної води.
  • Прісна вода у Миколаєві відсутня з 12-го квітня 2022 року. З шостого травня 2022 в місті розпочалось заповнення водопровідної системи технічною водою з лиману.
  • 12 листопада 2022 року фахівці "Миколаївводоканалу" обстежили водогін, що був пошкоджений російськими військами в селищі Киселівка, та станції підкачки води. Піротехніки працюють над розмінуванням мережі.
  • 28 листопада під ракетний обстріл потрапила насосна станція МКП "Миколаївводоканал".

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок